CarrefourSA, Online Market Uygulamasını Yeniledi ve Dijitalleşme Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Yeni Nesil Market Vizyonuyla CarrefourSA Öncü Adımlar Atıyor

Türkiye'nin önde gelen perakende markalarından biri olan CarrefourSA, "Yeni Nesil Market" vizyonu doğrultusunda faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Sabancı Holding ve dünyanın önde gelen perakende zincirlerinden Carrefour'un ortak girişimi olarak faaliyet gösteren CarrefourSA, 52 ilde 900'den fazla mağazası ve 11 bine yakın çalışanıyla fiziksel mağaza deneyiminin yanı sıra CarrefourSA Online Marketi üzerinden de hizmet sunuyor. Bu kapsamda, müşterilere daha üstün bir alışveriş deneyimi sunmak amacıyla Online Market uygulamasını yenilediğini duyurdu.

Çin'den Dev Hamle: Çip Savaşında 47 Milyar Dolarlık Sürpriz! Çin'den Dev Hamle: Çip Savaşında 47 Milyar Dolarlık Sürpriz!

Dijital Dönüşüm Hız Kesmeden Sürüyor

CarrefourSA, 360 derece pazarlama ve iletişim stratejileriyle yılda 164 milyon ziyaretçiye hizmet sunan bir marka olarak, dijital platform kullanımı ve alışveriş trendleri analizleriyle müşterilerinin ihtiyaçlarını yakından takip ediyor. Bu sayede, müşterilere daha konforlu bir online alışveriş deneyimi sunmak adına sürekli olarak gelişimini sürdürüyor.

Son üç yıl içindeki alışveriş alışkanlıklarındaki değişikliklere paralel olarak e-ticaret ve dijitalleşme alanında yatırımlarını artıran CarrefourSA, online alışveriş kanallarında önemli bir büyüme elde etti. 2023'ün ilk yarısında e-ticarette yaklaşık 1 milyon yeni kartlı müşteri kazanarak toplamda 9,5 milyon sadakat kartlı müşteriye ulaştı. Aynı zamanda online alışveriş süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla ödeme sistemlerini genişletmeye yönelik adımlar atmaktadır. Kredi kartıyla ve kapıda nakit ödemenin yanı sıra çeşitli ödeme sistemleriyle iş birliklerini hayata geçirerek müşterilere çeşitli ödeme seçenekleri sunmaktadır.

Geniş Ürün Yelpazesi ve Kullanıcı Dostu Arayüzle Yenilenen Online Market

CarrefourSA, e-ticaret sistemi aracılığıyla Türkiye'nin dört bir yanına ürün gönderme imkanı sunarak bu alandaki yatırımlarını sürdürüyor. Online Market uygulamasını yenileyerek gıda ve gıda dışı ürünler olmak üzere 20 bin çeşide varan geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Kullanıcı dostu arayüzü ve çeşitli ödeme seçenekleriyle müşterilere güvenilir ve erişilebilir bir alışveriş deneyimi sunmayı amaçlıyor. Ürünlerin tedarikinden müşteriye ulaştırılmasına kadar olan tüm süreçlerde dijital altyapıları verimli bir şekilde kullanarak müşterilere hızlı ve kesintisiz hizmet sunmayı hedefliyor.

Müşteri İletişiminde Dijitalleşme

CarrefourSA, müşteri iletişimi ve destek birimlerini yeniden yapılandırarak müşteri geri bildirimlerine ve taleplerine daha hızlı çözüm sunmayı amaçlayan bir yaklaşım benimsemiştir. "Müşterinin iletişim kurmak istediği yerde olmalıyız" anlayışıyla hareket eden marka, dijital iletişim kanallarını stratejisine entegre ederek müşteri iletişim trendlerini ve eğilimlerini dikkate alarak gelişimini sürdürüyor. Teknolojik altyapısıyla desteklenen bu yaklaşım, müşterilere en iyi hizmeti sunma hedefine odaklanmış durumda.

Kaynak: İHA