Dün akşam Star TV'de yayınlanan "Çok Güzel Hareketler 2" programında gerçekleşen skeç, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Özellikle 49. Altın Kelebek Ödül Töreni'ne dair yapılan skeçler, izleyiciler arasında tartışma konusu oldu. Canlandırılan karakterler ve yapılan espriler, özellikle Pınar Deniz'e atıfla dikkat çekti.

SKEÇTE ÜNLÜ İSİMLERE ESPRİLİ GÖNDERMELER

Programda "Altın Baza Ödül Töreni" başlığı altında yapılan skeçte, Kerem Bürsin'in "Kerim Dursin", Aile dizisinin "Sülale" dizisi, Kıvanç Tatlıtuğ'un "Branş Tatlışey", Serenay Sarıkaya'nın "Setenay Kayakaya" gibi ünlü isimlere esprili göndermelerde bulunuldu. Skeçte dikkat çeken bir detay ise "Ödülü hak etmeyen oyuncu kategorisi"nde Feri Solmuş adlı oyuncunun ödül alması oldu.

FERİ SOLMUŞ KARAKTERİNİN BENZETİLMESİ

Feri Solmuş karakterini canlandıran Ebru Yücel'in saçları, elbisesi ve kürküyle kombini, Pınar Deniz'in Altın Kelebek Ödül Töreni'nde giydiği kıyafetiyle benzerlik gösterdiği belirtildi. Skeç sırasında sunucunun "Hak etmiyorsunuz ama ödülü yine de size veriyoruz" ifadesi ise Pınar Deniz'in hayranlarını rahatsız etti.

Perşembe akşamlarının yeni fenomeni "Kül Masalı" reytinglerde zorlanıyor! Perşembe akşamlarının yeni fenomeni "Kül Masalı" reytinglerde zorlanıyor!

EBRU YÜCEL VE ATAKAN ÇELİK’TEN AÇIKLAMA

Skeçin ardından gelen yoğun tepkiler üzerine, Feri Solmuş karakterini canlandıran Ebru Yücel ve skecin yazarlarından Atakan Çelik açıklama yaptı. Ebru Yücel, karakterin Pınar Deniz'e benzetilmesi konusunda, "Skeçteki karakter Pınar Deniz değildi ama beni ona benzetmeniz gurur verir" ifadelerini kullandı. Atakan Çelik ise yazılı bir açıklama yaparak, skeçteki benzerliklerin tamamen tesadüfi olduğunu ve kimseyi gücendirmeyi amaçlamadıklarını belirtti.

ATAKAN ÇELİK’TEN YAZILI AÇIKLAMA

Skecin yazarlarından Atakan Çelik, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Sevgili dostlar; Bu hafta yazarlarından biri olduğumuz Altın Baza Ödül Töreni skecinde, Ebru için yarattığımız hayali karaktere çok değerli Pınar Deniz yakıştırması yapılmış. Karakter ve ödül tamamen hayal ürünü elbette. Saç ve kostümden benzemiş sanırım. Yazdığımız her satırı ölçüp tartıyoruz. Kimseyi gücendirmek istemeyiz. Bu sebeple yakıştırmaları anlayışla karşılamakla beraber asla ve asla böyle bir durumun olmadığını bilmenizi isterim. Sektördeki tüm dostlarımızın emeğine saygımız sonsuz… 2 defa Altın Kelebek ödülü almış bir ekip olarak ödül alan, aday olan, organizasyonu düzenleyen kişi veya kurumlara asla bir saygısızlığımız söz konusu olamaz. Tüm çabamız yüzlerde bir tebessüm, akıllarda güzel bir anı bırakmaktır. Sevgiler…"