AK Parti'de Kulisler Isınıyor: Değişim ve Yenilik Sinyalleri! AK Parti'de Kulisler Isınıyor: Değişim ve Yenilik Sinyalleri!

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin partisinin yerel yönetim seçimleriyle ilgili yol haritasını açıklarken, seçimlerde CHP ile işbirliği konusundaki ifadeleri üzerine açıklama yaptı.

'MUHARREM İNCE'NİN AÇIKLAMALARINI ÜZÜLEREK DİNLEDİK'

Memleket Partisi ile yapılan görüşmeler ve İnce'nin taleplerini açıklayan Yücel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"Partimiz ile Memleket Partisi arasında 4 Ocak'tan itibaren yerel seçimde işbirliği konusunda farklı kanallardan müzakereler yürütülmüştür. Bu görüşmeler esnasında, 'İlkesel duruş' konusunda tek bir cümle dahi kurmayan, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında dile getirdiği siyasi eleştirileri gündeme dahi getirmeyen Sayın Muharrem İnce'nin açıklamalarını üzülerek dinledik.

'ELEŞTİRİLERİN MÜZAKERELER OLUMLU SONUÇLANSA İDİ ASLA YAPILMAYACAĞINI BİLİYORUZ'

Yapılan görüşmelerde Sayın İnce, belli sayıda belediye meclis üyeliği ve İzmir'de bir metropol ilçe belediye başkanlığı talebinde bulunmuştu. Süreç, parti tabanımızın ve örgütümüzün kabul edemeyeceği bir noktaya taşınınca müzakerelerin tıkanması üzerine bugünkü açıklamayı yaptı. Bugün yaptığı açıklamaların ve eleştirilerin müzakereler olumlu sonuçlansa idi asla yapılmayacağını biliyoruz. Değerlendirmeyi kamuoyuna bırakıyoruz."

MUHARREM İNCE NE SÖYLEMİŞTİ?

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçime ilişkin kararını açıkladı.

Partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) adayı hakkında konuşan İnce, aday adayları arasında Mehmet Sevigen'in de olduğunu ifade ederek "İstanbul'da 3 aday adayımız var; önümüzdeki hafta MYK'da karar verip bir kişiyi atayacağız" diye konuştu.

İnce, "CHP ile ittifak yapmak için beklentiniz nedir?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

"Değişmek başka bir şeydir, başkalaşmak başka bir şeydir. Benim bulunduğum bir parti değil orası. Böyle bir ittifak kurmak... Yarın şartlar değişir başka bir yönetim gelir o zaman tekrar konuşuruz.CHP, İsveç'e evet deyince nasıl ittifak kuracağım, her gün DEM'lenirse nasıl kuracağım? Bizim bir duruşumuz olmalı."

İNCE: ŞAHSIMLA İLGİLİ BİR TALEBİM...

İnce şöyle konuşmuştu:

"Bir diğeri... Altılı masa vardı. Hatırlayın. Bu altılı masaya bakanlık verdiler, 39 milletvekili verdiler. İstedikleri her şeyi verdiler. Peki bu Altılı Masa, CHP'ye ne yaptı? CHP'yi terk etti. Böyle bir ortamda Muharrem İnce, CHP'ye el uzattı. Gittim beş kere görüştüm. Bakın söylüyorum tekrar. Muharrem İnce'nin şahsı için tek bir kelimelik bir görüşmem olmadı. Memleket Partisi için görüştüm. Şahsımla ilgili bir talebim... Söylesinler, istemiş miyim? Partim adına konuştum ben bunlarla. Yazılan haberlere bakıyorum, cevap vermeye tenezzül etmiyorum. Üç bakanlık, MİT müsteşarlığı... Benim fıtratımda bu yok."

(HABER MERKEZİ)