CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında ekonomi politikaları ve Merkez Bankası'nın faiz kararı hakkında açıklamalarda bulundu.

Öztrak, bu konularda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi.

Öztrak, "Şimdi Erdoğan, Partisinin yüzde 30'un da altına inen oyuyla seçim kazanmak için her yolu denemek istiyor. Tek umudu, muhalefeti ne yapıp edip dağıtmak. Yüzde otuzla ülkenin yüzde yüzüne el koymak. Havuz gazetelerinde kendi belediyelerinin rezilliklerinin üstünü örtüyor, bizim belediyelerimize ise kara çalmaya çalışıyor.

Hükümet belediyelerimizin hizmetlerini önlemeye çalışırken, iktidarın çoğunlukta oldukları belediye meclisleri de hemşerileri için çalışan CHP'li başkanları engelliyor. Ankara'da atık su arıtma tesisi için bulunan dış kaynaklı krediyi Erdoğan onaylıyor, Belediye Meclisi taş koyuyor."

YEREL SEÇİMLERE İLİŞKİN DEĞERLENDİRME

Öztrak ayrıca yerel seçimlere ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. "İstanbul'da Belediyemizin, otizmli ve down sendromlu çocukların kullandığı merkez haline getirdiği spor tesisini kendi ilçe belediyelerine devrediyorlar. Özel ihtiyacı olan çocuklarımıza hizmeti engellemeye çalışıyorlar. Ama onlar ne yaparlarsa yapsınlar. CHP'li başkanların yönettiği belediyelerde, vatandaşlarımız rahat bir nefes alıyor. Daha önce görmedikleri hizmeti görüyor" şeklinde konuştu.

Kızılcahamam Kampında Sert Rüzgarlar: AK Parti’de Gerilim Tırmanıyor Kızılcahamam Kampında Sert Rüzgarlar: AK Parti’de Gerilim Tırmanıyor

KURULTAY TARİHİ YARIN BELLİ OLACAK

Faik Öztrak ayrıca seçimlerin ardından partisinin düzenleyeceği kurultayın tarihini de açıkladı. Öztrak, "Kongrelerimizi bitiriyoruz. Yarın Parti Meclisimiz Kurultay tarihine karar verecek. Bu ülkenin aydınlık yarınlarına inananlar olarak, bu süreçten de yenilenerek, güçlenerek çıkacağız. Ülkemizi, kifayetsiz muhterislerin elinden kurtaracak yolun kapısını açacağız" dedi.

CHP KONGRELERİNDEKİ TARTIŞMALAR

Öztrak, CHP'nin il kongrelerinde yaşanan tartışmalara ilişkin bir soruya da yanıt verdi. "Her partide olduğu gibi biz de benzer durumlar oluyor, inceliyoruz. Öyle görünüyor ki bu soruyu soranlar bizim kongrelerimizdeki uygar tartışmalarımızı da kavga olarak sınıflandırıyorlar" diyerek konuyu değerlendirdi.

Editör: İsa Aslantaş