Şaşırtan araştırma: Kahramanmaraş'ın en zengin ve en elit ilçesi hangisi? Şaşırtan araştırma: Kahramanmaraş'ın en zengin ve en elit ilçesi hangisi?

İYİ Parti'nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mesut Dedeoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde elde edilen tarihi zaferlerle dolu bir dönemin sonucunda ilan edilen Cumhuriyetimizin 100. yılına şahitlik etmenin gurur ve sevincini dile getirdi.

29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyetin 100. yılını kutlamanın şerefine eriştiğini ifade eden Dedeoğlu, Kurtuluş Savaşı'nın her anında büyük bir azim ve fedakarlıkla dolu olduğunu ve Cumhuriyetin bu zaferin sembolü olduğunu vurguladı. 100 yıl boyunca büyük mücadelelerin yaşandığı bu dönemin ardından, ecdadın Türk milletine bıraktığı asırlık mirası gelecek kuşaklara nasıl aktaracakları konusunda endişe taşıdıklarını belirtti.

Aynı zamanda, Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlama fırsatı bulan Dedeoğlu, İstiklâl mücadelesinin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitleri ve gazileri şükran, saygı ve rahmetle anmayı ihmal etmedi.