Kahramanmaraş’ta Büyük Başarı: Efe Talha Palabıyık LGS Türkiye Birincisi Oldu

Kahramanmaraş’ta yaşayan ve 'Asrın Felaketi' olarak nitelendirilen depremlere Ebrar Siteleri'nde yakalanan Efe Talha Palabıyık, büyük bir başarıya imza atarak LGS Türkiye Birincisi oldu.

Depremde Yaşanan Zorluklar

Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan ve 1400 kişiye mezar olan 22 bloklu Ebrar Siteleri’nin yıkılmayan nadir blokları arasında yer alan T Blok’ta ailesi ile birlikte depreme yakalanan Efe Talha Palabıyık, birçok akrabasını kaybetmesine rağmen büyük bir başarıya imza attı. Onca zorlu sürece rağmen LGS'de Türkiye birincisi olmayı başardı.

Muğla Akyaka'da Trafik Kazası: 2 Ölü, 28 Yaralı Muğla Akyaka'da Trafik Kazası: 2 Ölü, 28 Yaralı

Zorlu Süreç ve Eğitim Hayatı

Deprem süreci sonrası yakın akrabalarını kaybetmenin hüznünü yaşayan ancak eğitim hayatının bu büyük travmadan etkilenmemesi için yoğun bir çalışma programına giren Palabıyık, LGS sınavında tam puan alarak ailesini gururlandırmayı başardı.

Hedef ve Başarı Hikayesi

6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden yakın akrabaları için kendisine hedef koyduğunu belirten Palabıyık, öğretmenlerinin de yardımı ile zorlu süreci atlattığını ifade etti. “Depremde yaşadıklarımızdan sonra rehber öğretmenlerimin yardımları ile bu süreci atlattım. O süreçten sonra da kendimi derslerime çalışarak, depremde vefat etmiş yakınlarımı da gururlandırmak amacıyla derse çalışmaya ve Türkiye birinciliğini almaya hedefledim. Allah’ın izni ile de birinci oldum. Sınava girerken hedefim soruların tamamına doğru cevap vermek ya da en fazla bir yanlış yapmaktı. Stresim oldu ama o stres sözel bölüme girdikten hemen sonra gitti. Bundan sonraki hedefim ise İstanbul’da tercih edeceğim okullarda başarılar elde etmek” dedi.

Ailenin Gururu

Anne Fatma Palabıyık ise, “Şu an çok gururluyum, güzel duygular içerisindeyiz. Sayılı kişiler içerisinde benim oğlum da var diyorum. Bunu oğlum çok zor şartlarda, okulunun desteği ile gerçekleştirdi” diye konuştu.

Okulun Desteği

Yunus Emre Ortaokulu Müdürü Osman Gündoğan da, “Efe Talha’yı, annesini ve öğretmenlerini kutluyorum. Tam puan aldı, birinci oldu bizler de gururlandık” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı