Kara para aklama iddiaları ve tutuklu yargılanan Dilan Polat, geçtiğimiz haftalarda Çorlu Cezaevi'nde kalan eşi Engin Polat'ın intihar etmek istediğini iddia etmişti. Olayın üzerinden bir hafta geçtikten sonra Sözcü yazarı İsmail Saymaz, Dilan Polat'tan gelen bir mektubu paylaştı.

İSMAİL SAYMAZ'IN SORULARI ÜZERİNE DİLAN POLAT'TAN YANIT GELDİ!

İsmail Saymaz, Polat çiftinin avukatı Hüseyin Kaya aracılığıyla Dilan Polat'a yöneltilen 10 soruyu iletti. Bugünkü yazısında Saymaz, gönderdiği sorulara Dilan Polat'tan bir yanıt geldiğini ifade etti.

02-polat-npkh

DİLAN POLAT'IN MEKTUBU ORTAYA ÇIKTI!

Polat'ın cevap mektubunda, "Saygıdeğer İsmail Bey, Avukatım Hüseyin ağabey ile göndermiş olduğun soruları zaman az olduğundan tamamı ile cevaplandıramıyorum. Soruların bir kısmı şirketin mali ve vergisel konuları ile ilgili olduğu için haberdar değilim zaten..." şeklinde başlayan ifadeler dikkat çekiyor.

ÜZGÜN VE ÇARESİZ: DİLAN POLAT'TAN SAMİMİ İFADELER!

Polat'ın mektubunda, cezaevindeki yaşantısının zorluğuna vurgu yaparak, "Evet, burada çok üzgünüm. Üzüntümün en büyük kaynağı çocuklarımı göremeyişimi ve hakkımdaki haksız suçlamalara karşı çaresiz oluşum da beni üzüyor. Ama Allah dayanma gücü veriyor..." ifadeleri yer aldı.

DİLAN POLAT: "HAYATIMIN İÇERİDEKİSİ İLE DIŞARIDAKİSİ ARASINDA ZITLIK VAR!"

Mektupta dikkat çeken bir diğer nokta ise, Polat'ın içerideki ve dışarıdaki hayatının büyük bir zıtlık içerdiğine dair açıklamaları oldu. "Dışarıdaki hayatımda buradaki hayatım arasında taban tabana zıtlık var. Özellikle son günlerde hayatın bir cilvesi olduğuna inanıyorum..." ifadeleri, Polat'ın duygusal durumunu yansıttı.

AVUKAT KAYA: "POLAT'IN MALİ KONULARA İLİŞKİN BİLGİSİ YOK!"

Avukat Hüseyin Kaya, Dilan Polat'ın mektubunu paylaşırken, "Mali tablo hakkında bilgim yok. Mali Müşavir Ahmet Gün ve eşim Engin Polat bu konuları biliyor. Benim bir inisiyatifim yok." şeklinde Polat'ın mali konulardaki bilgisizliğine vurgu yaptı.

Rize'de trafikte silahlı 'yol verme' kavgası: 1 ölü Rize'de trafikte silahlı 'yol verme' kavgası: 1 ölü

BEKLENEN YANIT: İSMAİL SAYMAZ, POLAT'IN TAM YANITINI BEKLİYOR!

İsmail Saymaz, Dilan Polat'ın mektubunu ve sorulara vereceği tam yanıtı merakla beklediğini belirtti. Soruşturma sürecindeki gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.