Kamu kurumlarında uygulanan tasarruf tedbirleri kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı da adımlarını attı.

TASARRUF TEDBİRLERİ YÜRÜRLÜKTE

Resmi Gazete'de yayımlanan Tasarruf Tedbirleri Genelgesi ile Diyanet İşleri Başkanlığı, çeşitli tasarruf önlemleri aldı. İlk adımda Başkanlık, bazı uygulamaları ve önlemleri kamuoyuyla paylaştı.

AUDI A8 MAKAM ARACI İADE EDİLDİ

En dikkat çeken hamlelerden biri, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın kullandığı Audi marka makam aracının iadesi oldu. Yapılan açıklamada, "Başkanlığımız hizmetinde kullanılan bir adet Audi A8 araç iade edilmiştir." ifadesine yer verildi.

Timur Cihantimur'un Davasında Flaş Karar: Tutukluluk Sürüyor Timur Cihantimur'un Davasında Flaş Karar: Tutukluluk Sürüyor

DİYANET’TE TASARRUF ÖNLEMLERİ

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Genelge kapsamında alınan önlemler sıralandı:

  • Eğitimler Merkezlerde ve Çevrim İçi Yapılacak: Tüm hizmet içi eğitimlerin, eğitim merkezlerinde ve Başkanlığa ait diğer mekanlarda yapılması, içerik uygun olduğunda eğitimlerin çevrim içi gerçekleştirilmesi planlanıyor.
  • Lüks Araç İadesi: Başkanlığın kullanımındaki Audi A8 makam aracının iade edilmesi gerçekleştirildi.
  • Demirbaş ve Malzeme Alımları Kısıtlanıyor: Merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında sadece çok zorunlu ihtiyaçlar dışında demirbaş eşya, büro malzemesi ve kırtasiye alımları yapılmayacak.
  • Kurumsal Toplantılar Çevrim İçi Yapılacak: Başta ataşe-müşavirler toplantısı olmak üzere kurumsal toplantılar çevrim içi gerçekleştirilecek.
  • Yurt Dışı Programlar ve Görevlendirmeler Kısıtlanıyor: Başkanlık hizmetleri açısından çok önemli ve zaruri haller dışında yurt dışı programları iptal edilecek ve yurt dışı personel görevlendirmeleri en asgari düzeyde tutulacak.
  • Uzaktan Çalışma İmkanları Geliştirilecek: Uygun kadrolarda uzaktan çalışma imkanları geliştirilecek.

DİYANET’TEN KAMUOYUNA DUYURU

Diyanet İşleri Başkanlığı, tüm bu tasarruf tedbirlerinin titizlikle uygulanacağını ve takip edileceğini belirtti. Kamuoyuna saygıyla duyuruldu.

Editör: İsa Aslantaş