Kahramanmaraş'ın Şifalı Suyuyla Ünlü Ekinözü İlçesi'nde, Yukarı İçmeler bölgesine harika bir mesire alanı kazandırıldı. Bu yeni mesire alanı, hem yerel halkın hem de şehre gelen tatilcilerin aileleriyle keyifli zaman geçirebilecekleri mükemmel bir mekan olarak hızla popülerlik kazanıyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, 13 metrekarelik geniş bir alana sahip Yukarı İçmeler Mesire Alanı'nı hayata geçirerek, piknik yapmak ve dinlenmek isteyen vatandaşlar için ideal bir çözüm sunuyor. Bu alan, her yaş grubundan insanın beklentilerini karşılamak için özenle tasarlandı.

yukari-icmeler-ekinozu

BURAYA GELEN GİTMEK İSTEMİYOR

Restoranı, göleti, çocuk oyun alanları, futbol ve basketbol sahaları, kameriyeler ve piknik masaları, Yukarı İçmeler Mesire Alanı'nın sunduğu olanaklardan sadece birkaçı. Bu özellikler, buraya gelenlerin keyifli bir gün geçirmelerini sağlayacak şekilde düzenlenmişti.

Kahramanmaraş'taki "ölüm yolu" için önlem alınması çağrısı Kahramanmaraş'taki "ölüm yolu" için önlem alınması çağrısı

SICAK AYLARININ ROTASI OLDU

Mesire alanı, ziyaretçilerine pek çok aktivite seçeneği sunuyor. Kimileri çocuklarını salıncakta eğlendirirken, diğerleri belediye tarafından özenle inşa edilen barbekülerde mangal yapıyor. Ayrıca, temiz havadan tam anlamıyla faydalanmak isteyenler için ağaç gölgeleri altında dinlenme imkanı da sunuluyor.

GECESİ BAŞKA GÜNDÜZÜ BAŞKA BİR GÜZEL

Gece de keyif almak isteyenler içinse aydınlatma çalışmaları yapıldı. Bu sayede, Yukarı İçmeler Mesire Alanı, akşam saatlerinde bile rahatlıkla ziyaret edilebilir hale geldi.

Kahramanmaraş'ın bu yeni mesire alanı, doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenler için mükemmel bir seçenek sunuyor. Ekinözü İlçesi'nin bu güzel bölgesi, hem yerel halkın hem de turistlerin unutulmaz anılar biriktirebileceği bir cennet haline gelmiş durumda.