Çanakkale Boğazı, son günlerde yaşanan yoğun yağışlar ve şiddetli fırtınanın etkisiyle dramatik bir görüntüye büründü.

Fırtına sonrası farklı bölgelerden boğaza akan çamurlu su, denizin bir bölümünü kahverengiye dönüştürdü.

aw085145-04-b0dr

FIRTINA SEBEPLİ ULAŞIMDA ARA VERİLDİ: FERİBOT SEFERLERİ ERTELENDİ

Türkiye'nin genelinde etkili olan fırtına ve yağışlı hava, Çanakkale'de de büyük bir etki yarattı. Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu'da gecenin ilerleyen saatlerinde şiddetini artıran fırtına, hayatı olumsuz etkiledi. Fırtına nedeniyle Çanakkale Boğazı'nda ulaşım durma noktasına geldi ve boğaz hattındaki feribot seferleri, zaman zaman fırtına sebebiyle geçici olarak ertelendi.

basliksiz-1-fe2b

DEV DALGALAR KIYIYI VURDU: ÖLÜ YUNUS KARAYA SIĞINDI

Karaya vuran dev dalgalar, sahil kesimindeki iskele ve duvarlara zarar verdi. Kopan taş ve tahta parçaları, sahil yolu üzerine dağıldı. Gece boyunca oluşan dev dalgaların etkisiyle acı bir olay yaşandı; ölü bir yunus, kıyıya vurarak doğanın zorlu koşullarına yenik düştü.

aw085145-01-kasy

ÇAMURLU SU DENİZİ KAHVERENGİYE BÜRÜNDÜ: DRONE İLE GÖRÜNTÜLENDİ

Çanakkale'de etkili olan sağanak yağışlar, dağlardan inen sel sularıyla birleşerek Çanakkale Boğazı'nın bazı bölgelerinde denizin rengini değiştirdi. Kahverengiye bürünen su, muazzam bir manzaraya dönüşürken, boğazın Avrupa Yakası ise hala masmavi kaldı. Bu etkileyici anlar, drone ile havadan görüntülendi.

Yeraltı Dünyasının Perde Arkası: İzmir Bergama'da Fuhuş Baskını Yeraltı Dünyasının Perde Arkası: İzmir Bergama'da Fuhuş Baskını

aw085145-07-o2gw