Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde Yeniden Refah'tan belediye başkanı seçilen Mehmet Akpınar, Kanal 46 & Moderatör TV'ye özel açıklamalarda bulundu.

HIZLI ADIMLARLA İŞE BAŞLADIK

"Göreve başlar başlamaz hızlı bir şekilde işe koyulduk. Ancak hemen belirtmeliyim ki, makam belediyeciliği yapmayacağımızı daha önceden ifade etmiştik" diyen Akpınar, "Şu anda belediye binamızın önündeki iki katlı başkanlık sarayını da gençlerimizin hizmetine sunduk. Bu alanı kütüphane ve etüt merkezi olarak değerlendirmeyi planlıyoruz. Mimarlarımız gerekli çalışmaları başlattı ve söz verdiğimiz gibi adımlarımızı atmaya devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

Türkoğlu İlçe Başkanı Hasan Kızıldağ, İYİ Parti'den istifa etti Türkoğlu İlçe Başkanı Hasan Kızıldağ, İYİ Parti'den istifa etti

İSRAFI ÖNLEMEK İÇİN GEREKEN ADIMLARI ATIYORUZ

Mehmet Akpınar, israfı önlemek adına alınan önlemlere de değindi. Akpınar, "Makam araçlarını garaja çekerek israfı önledik. Ayrıca, Dulkadiroğlu logosunu kiralık araçlar da dahil olmak üzere bütün araçlara yapıştırıyoruz. Araç takip sistemlerini aktif hale getirdik. Mesai saatleri dışında belediyemizin araçlarını personelimiz asla kullanmıyor. Görev kağıdını alanlar, araç sorumlularımız tarafından araçları teslim alıyor. Bu sayede işlerimiz aksamıyor. Ayrıca, kullanılmayan fazla olan kiralık araçları da iade etmeye başladık" dedi.

YAKIT TASARRUFU VE MİLLETİN HAKKINI KORUMA

Akpınar, yakıt tasarrufunu sağlamanın yanı sıra aylık 2 ila 3 milyon TL tasarruf ettiklerini belirtti. "Biz milletimizin hakkını savunmaya ve hizmet etmeye devam ediyoruz" diyen Akpınar, "Milletimizin hakkını milletimize teslim etmek için çabalıyoruz" şeklinde konuştu.