Necati Okay: Millet iradesi tecelli etti Necati Okay: Millet iradesi tecelli etti

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde özel bir mesajla seslendi.

ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ: GELECEĞİMİZİN TEMİNATI VE EN KUTSAL MESLEKLERDEN BİRİ

Başkan Okay, mesajında öğretmenlik mesleğini geleceğin teminatı olarak nitelendirerek, şu sözlere yer verdi:

"Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştiren öğretmenlik mesleği, en kutsal mesleklerdendir. Bir ülkenin geleceği, iyi eğitim veren öğretmenlerinin elindedir."

BÜYÜK ÖZVERİ İLE GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRİYORLAR

Başkan Okay, öğretmenlerin ülkenin dört bir yanına, en zor şartlarda bile ulaşarak görevlerini büyük bir özveriyle yerine getirdiğini vurgulayarak, "Öğretmenlerimiz, geleceğimiz olan çocuklarımızı vatanına, milletine ve devletine faydalı birey olarak yetiştirmek için büyük gayret ortaya koymaktadır." dedi.

ÖĞRETMENLERİMİZİN SORUMLULUĞUNDA YANINDAYIZ

Başkan, öğretmenlerin büyük sorumluluğunda yanlarında olduklarını belirterek, "Bizler de, onların bu büyük sorumluluğunda yanındayız. Daha güzel yarınlar ve iyi bir gelecek için, öğretmenlerimizin ortaya koyduğu çaba ve gayret önemlidir." açıklamasında bulundu.

RAHMETLE ANIYOR, SAYGI VE SEVGİ İLE SELAMLIYORUM

Öğretmenler günü dolayısıyla mesajında, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen, bu uğurda şehit olan öğretmenleri rahmetle andığını ifade eden Başkan Okay, tüm öğretmenleri en içten dileklerle kutladığını belirterek, "Aramızdan ayrılan öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Tüm öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutluyor, hepsini saygı ve sevgiyle selamlıyorum." diyerek sözlerini tamamladı.