Batı Köyleri Voleybol Turnuvası'nda şampiyon belli oldu! Batı Köyleri Voleybol Turnuvası'nda şampiyon belli oldu!

Galatasaray zirveden emin adımlarla ilerliyor...

Süper Lig'de şampiyonluk yarışı kızışırken, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek Divan Kurulu Nisan Ayı Olağan Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Rakiplere göndermeler yapan Özbek, kulübün mali durumu ve Kemerburgaz'a taşınma planları hakkında da bilgi verdi.

HEDEFİMİZ BANKALAR BİRLİĞİ BORÇLARINDAN KURTULMAK!

Galatasaray'ın 9 aylık bilançosunun 600 milyon TL kar açıkladığını belirten Özbek, "Yükselen faiz oranları ve piyasa koşullarında bu seviyeyi sene sonuna kadar taşımak kolay olmayacak. Dolayısıyla, kulübümüzün elindeki imkanları kullanıp bu faiz sarmalından bir an önce çıkmanın yolunu bulmalıyız. Çözüm, Bankalar Birliği borçlarını ödeyip, bu anlaşmadan çıkmaktır. Bu konuda hazırlıklarımızı son aşamaya getirdik." dedi.

FLORYA'DAN KEMERBURGAZ'A VEDA!

Kulübün mali durumunu iyileştirmek için atılacak adımlardan biri de Florya'dan Kemerburgaz'a taşınmak. Özbek, "Kemerburgaz'daki inşaatımız devam ediyor. Önümüzdeki sezonun başından itibaren Kemerburgaz'da olacağımızın müjdesini paylaşmak istiyorum." şeklinde konuştu.

CUMHURİYETİN 100. YILINDA KAZANDIĞIMIZ 60. KUPA!

Cumhuriyetimizin 100. yılında Süper Lig şampiyonluğu ve Süper Kupa zaferi yaşayan Galatasaray'ın bu başarısında emeği geçen herkese teşekkür eden Özbek, "Bu kupayla, tarihimizde 60. kupaya ulaşarak birçok rakibimizin hayal dahi edemeyeceği bir rakama ulaştık." dedi.

URFA'DAN GALATASARAY SEVGİSİNE HAYRANLIK!

Süper Kupa maçının Şanlıurfa'da oynanmasıyla ilgili de konuşan Özbek, "Maçtan 1-2 gün önce Urfa'ya gittim. 1-2 günü orada, bölgede geçirdim. Üzerine basarak söylüyorum, Galatasaray sevgisini kelimelerle anlatmak mümkün değil. Bize olan inanılmaz sevgi için bölge halkına özel bir teşekkür gönderiyorum." ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYONLUK HEDEFİNE EMİN ADIMLARLA!

Futbol takımının şampiyonluk hedefine emin adımlarla ilerlediğini ve rekorlar kırdığını belirten Özbek, "Onların mücadelesi, bizim şampiyonluğa olan inancımızı pekiştiriyor. Kimse merak etmesin, Galatasaray gibi birlikte mücadele edip şampiyon olacağız." dedi.

TARAFTARLARA MESAJ: PİS OYUNLARA KARŞI SAKİN OLUN!

Taraftarları, Galatasaray'ı saha dışına çekmek isteyenlere karşı sakin olmaya çağıran Özbek, "Kimse merak etmesin, Galatasaray gibi birlikte mücadele edip şampiyon olacağız. Tüm taraftarımızı, bizi sahaya dışına çekmek isteyenlerin oyunlarına karşı sakin olmaya davet ediyorum. Pis bir oyun oynamaya devam ediyorlar. Biz bu oyunun parçası olmayacağız. Sahanın içinde gereken cevabı fazlasıyla vereceğiz." diyerek sözlerini tamamladı.

Dursun Özbek'in açıklamaları, Galatasaray'ın zirveye olan inancını ve kararlılığını net bir şekilde ortaya koyuyor. Taraftarlar da bu açıklamalardan büyük bir moral almışa görünüyor.