Kahramanmaraş’ın en köklü okullarından biri olan Çukurova Elektrik Anadolu Lisesinin spor salonu, Nazar Tekstil’in katkılarıyla yenilendi. Kahramanmaraş Vali Yardımcıs Muhammet Akın, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Türkoğlu Belediye Başkanı Mehmet Karaca, Nazar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Emre Balduk, Yönetim Kurulu Üyeleri Nazlı Ceylan Balduk Kurtul, Deniz Balduk ve çok sayıda öğretmen ile öğrenci katıldı.

Açılış töreninde konuşan Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, spor salonunun eğitim-öğretime önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirterek şunları söyledi:

"Kadim bir okulumuzun, marka bir okulumuzun kıymetli öğrencilerine, Arif Burak Balduk Spor Salonu'nun hayırlı olmasını diliyorum. Bu salon, öğrencilerimizin bedensel ve zihinsel sağlıklarını geliştirmeleri, spor yapma ve rekabet etme imkanları bulmaları için önemli bir imkan sunmaktadır. Ayrıca, bu salon sadece bir spor salonu değil, aynı zamanda bir eğitim-öğretim kurumu olarak da önemli bir yere sahiptir. Öğrencilerimizin burada spor yapmalarının yanı sıra, sosyalleşmeleri ve kendilerini geliştirmeleri için de bir ortam olacaktır."

Her zaman eğitime destek veren bir ailenin temsilcisi olan Nazlı Ceylan Balduk Kurtul ise konuşmasında, şunları söyledi:

"Burada konuşma yapmak gerçekten hem zor, hem de çok anlamlı. Bu görevi bana verdiler, bu yüzden de gurur duyuyorum. Rahmetli kuzenim Arif Burak Balduk çok özel bir insandı. Beyefendiliği, çalışkanlığı ve dürüstlüğü ile hem eğitim hayatında hem de iş hayatında birçok kişiye örnek olmuştur. Onun döneminde yaşayan, onunla aynı arkadaşları da burada bulunuyor. Onlar da hoş geldiler. Ne kadar özel kişi olduğunu zaten tanıyanlar bilir, tanımayanlar da bu salonda basketbol oynadıkça, onun ismini yaşattıkça böyle bir insanın bu okuldan geçtiğini düşünsünler istedik.

Bu kararı rahmetli babam Mehmet Balduk'un sağlığında vermiştik. Kendisi ameliyat olmuştu ama bunu gerçekleştirmek bizlere düştü. 34 yaşında çok ani bir şekilde kaybettik. Bütün ailemiz derin bir yasa boğuldu bu kayıp ile. Bu nedenle onun adını yaşatmaya karar verdik. Naçizane böyle bir fikir aklıma geldi. Okul müdürümüz ve öğretmenlerimiz sağ olsunlar, bize destek oldular ve bu salonu bu hale getirdiler. Aslında 2 yıl önce yapmayı planladık fakat tadilat yapılırken salonda yangın çıktı. Tekrar kayıt altına aldık. Sonra deprem oldu ve birçok kişi salona sığınmak zorunda kaldı. Onun için de ayrıca tüm yetkililere teşekkür ederiz.

Sürdürülebilir bir vizyonla burada mevcut olan şeyleri korumaya dikkat ettik, sorumluluğunu bozmamaya çalıştık. Yenileyeceğimiz şeyleri yeniledik ve salonun ruhuna dokunmadan iyileştirmeler yaptık. Güzel de oldu, inşallah sizler de beğenmişsinizdir. Bizler Nazar Tekstil'in üç tane genç yöneticisiyiz, toplumsal refah için çabalayan babaların evlatlarıyız.

Şaşırtan araştırma: Kahramanmaraş'ın en zengin ve en elit ilçesi hangisi? Şaşırtan araştırma: Kahramanmaraş'ın en zengin ve en elit ilçesi hangisi?

Eğitime ve adalete önem veren babaların evlatlarıyız. Herkesin yaşamını ve ulaşımını sağlayan babaların evlatlarıyız. Şirketimizin bütün çalışanlarının üniversitede okuyan çocuklarına burs veren babaların evlatlarıyız ve bunu devam ettirmeye çalışıyoruz. Bu bayrağı taşıyacağımıza söz veriyoruz. Her zaman eğitim ve spora destek olacağımızı tekrar vurgulamak isterim. Sözlerimi bitirmeden önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi “Dünya spor hayatı, spor gayesi çok önemlidir. Bu kadar önemli olan spor hayatı bizim için daha da önemlidir. çünkü ırk meselesidir. Irkın düzelmesi ve gelişmesi meselesidir. ” diyerek spor salonu gençlere hayırlı olsun diyorum ve herkese teşekkür ediyorum."

Açılışta konuşan Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Vural Gök de yaptığı konuşmada; “Bu yeni tesis, fiziksel aktiviteye olan bağlılığımızı ve s ağlıklı yaşam tarzını teşvik etmek için önemli bir adımdır. Spor salonumuz öğrencilerimizin bedensel ve zihinsel sağlığını desteklemek, spor yapma ve rekabet etme fırsatı sunmak için tasarlandı. Burası takım ruhunu geliştirecek, disiplin ve liderlik becerilerini güçlendirecek bir ortam s ağlayacaktır. Ancak bu salon sadece bir spor salonu değildir. Aynı zamanda bir iş insanı, bir babanın eğitime olan aşkıdır. Kızına duyduğu sevgi ile devrettiği bir sosyal sorumluluktur. Nesilden nesle geçen bir ülke sevdasıdır. Birlikte çalışmanın, dayanışmanın ve başarıya giden yolda birbirimize destek olmanın bir sembolüdür. Burası Mete Gazoz'un hep yeniyi gösteren oku, Başak Eraydın'ın yelkeni, Arda'nın golüdür. Begüm'ün madalyası, Naim'in halteridir. Bu salon sadece bir salon değildir. Kadın sporcumuza destek, bir ufuk ve umuttur” dedi.

Törende konuşan diğer yetkililer de spor salonunun önemini vurgulayarak, öğrencilere başarılar dilediler.

Törenden sonra, protokol üyeleri ve davetliler spor salonunu gezdi.