Beyaz eşyalarda ÖTV ve KDV kalktı!

Beyaz eşyalarda ÖTV ve KDV kalktı!

İç pazarı canlandırmak isteyen beyaz eşya firmaları kampanyalara yüklendi. Pek çok firma, KDV ve ÖTV'yi üstlendi.

Beyaz eşyada iç pazarı canlandırmak isteyen firmalar kampanyalara hız verdi. Birçok firma, Şubat'ta 'KDV ve ÖTV bizden' kampanyası yapıyor.

Beyaz eşya sektöründeki bu rekabet, fiyatları düşürdüğü için tüketicilere oldukça cazip imkanlar sunuyor. Hem fiyatlar düşüyor hem de kredi kartına uzun vade taksit olanağı tanınıyor.

PEŞİN FİYATINA TAKSİTLE

* ARÇELİK: Kampanya çerçevesinde buzdolabı ve çamaşır makinesinde KDV ve ÖTV indirimi uyguluyor. İndirim sonucunda, Arçelik'te buzdolapları 668 TL ile 3 bin 532 TL, çamaşır makineleri ise 652 ile bin 652 TL arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Arçelik aynı zamanda peşin fiyatına 4 taksit imkanı sunuyor.

* BEKO: Peşin fiyatına 3 taksit seçeneği sunan Beko'da, buzdolapları 488 TL ile 3 bin 172 TL aralığına geriledi. Beko'da 5 kilogram kapasiteli A sınıfı enerjili çamaşır makinesi 644 TL'den satılırken, çamaşır makinelerinde üst satış sınırı ise 2 bin 244 TL oldu.

* BOSCH: KDV ve ÖTV indirimi uyguluyor. Ayrıca, peşin fiyatına 5, anlaşmalı banka kartlarına ise peşin fiyatına peşinatsız 9 taksit seçeneği sunuyor.

* PROFİLO: KDV ve ÖTV indiriminin yanı sıra kredi kartına 36 aya varan taksit seçeneği (vadeli) ve peşin fiyatına peşinatsız 12 ay taksit seçeneği var.

* SIEMENS: Buzdolabı, çamaşır makinesi, su ısıtıcısı, mutfak robotu, saç kurutma makinesi, elektrik süpürgesi gibi birçok üründe KDV ve ÖTV indirimi uyguluyor. Peşin fiyatına 5 taksit imkanı sunan Siemens'te, anlaşmalı kartlara avantajlı taksit olanakları da bulunuyor. Diğer markalar da, başta beyaz eşyada olmak üzere ürünlerinin satışını artırmak amacıyla cazip kampanyalar düzenliyor. Bu kampanyalarda da çeşitli ödeme seçenekleri sunuluyor.

TakvimGüncelleme Tarihi: 16 Şubat 2009, 07:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67