Faiz artırımı Türkiye'yi olumsuz etkiler!

Faiz artırımı Türkiye'yi olumsuz etkiler!

Maliye Bakanı Şimşek, Fed'in faiz toplantıları ile ilgili, gelişmekte olan ülkeler için en kötü senaryo gündemde olduğunu söyledi.


Maliye Bakanı Şimşek, katıldığı NTV yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bakan Şimşek, Fed'in 10 yıl aradan sonra faiz arttırımı ile ilgili Fed'in faiz artımı Türkiye'yi olumsuz etkileryeceğini, gelişmekte olan ülker için en kötü senaryo gündemde olduğunu söyledi. Bakan Şimşek, Türkiye'nin direnç seviyesinin fazla olduğunu da belirterek, "Türkiye olası 3-4 aylık şoku rahat atlatır" dedi.


Bakan Şimşek 7 Haziran seçimleri sonrasındaki durum için, “Büyümede zayıflama devam etti. Kredi hacmine baktığımız zaman nispeten bir yavaşlama var. Son gelişmeler de muhtemelen olumlu yansımayacaktır” ifadelerini kullandı.


Bakan Şimşek vergi düzenlemeleri konusunda ise bütün vergi sistemlerini elden geçirdiklerini ve tek çatı altında topladıklarını, şu anda mecliste bir tasarının beklediğini söyledi. Ayrıca Bakan Şimşek, mevzuatla ilgili yeniden düzenleme yaparak reform yaptıklarını vurguladı.


İHA

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2015, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63