Elbistan’da tanzim satış ofislerinde kuzu eti 195 TL’ye indirildi Elbistan’da tanzim satış ofislerinde kuzu eti 195 TL’ye indirildi

ELBİSTAN'ın yeni belediye başkanı belli oldu! 3 Aralık 1984 doğumlu Erkan Gürbüz, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Elbistan Belediye Başkanı seçildi.

KİŞİSEL BİLGİLER

Erkan Gürbüz, 1984 yılında Elbistan'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini de Elbistan ilçesinde tamamladı. Ardından, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanarak 2007 yılında buradan mezun oldu. Vatani görevini Konya ve Antalya'da yerine getiren Gürbüz, 2008 yılında stajını tamamlayarak serbest avukat olarak Elbistan'da iş hayatına atıldı. Evli ve iki çocuk babası olan Gürbüz, 2017 yılından itibaren arabuluculuk yapmaktadır.

SİYASİ KARİYERİ

Erkan Gürbüz, siyasi kariyerine Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında devam etti. Uzun yıllar boyunca Elbistan'ın sosyal ve siyasal dokusunda aktif rol alan Gürbüz, halkın güvenini kazanarak yerel yönetimde söz sahibi olmayı hedefledi.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde yapılan oylama sonucunda, Elbistanlıların büyük desteğini alarak belediye başkanı seçildi. Gürbüz'ün, belediye başkanlığı döneminde ilçenin sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda daha da gelişmesi ve ilerlemesi beklenmektedir.