Emekliler, zam beklentileri boşa çıkarken iktidardan gelen "ek gelir" önerisiyle hayal kırıklığına uğradı. MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı'nın "Domates mi alır satarız, 10 bin lira ek gelir lazım" sözleri emeklileri derinden üzdü.

Kaşlı'dan Emeklilere Domates Satma Önerisi

Kaşlı, Kanal 68 TV'deki programda, emeklilerin ve memurların geçim sıkıntısına karşı ek iş yapmalarını önerdi. 80'li yıllarda öğretmenlerin mesai sonrası simit satarak geçimlerini sağladığını hatırlatan Kaşlı, "Bir şeyler yapmamız lazım. Domates mi alır satarız, 10 bin lira ek gelir lazım..." ifadelerini kullandı.

Emeklilerden Tepki Yağdı

Kaşlı'nın sözleri emekliler arasında büyük tepkilere yol açtı. Emekliler, yıllardır artan enflasyon karşısında eriyen maaşlarının yetmediğini ve ek gelire ihtiyaç duymadıklarını, asıl ihtiyacın insanca yaşayabilecekleri bir maaş olduğunu savundular.

Emekliler, sosyal medyada #DomatesMiSatarız etiketiyle tepkilerini dile getirdiler. Emekliler, Kaşlı'nın önerisini "asgari ücretliye de çöp topla demeliyiz", "ekmek parası için simit mi satalım" gibi yorumlarla eleştirdiler.

İsrail'in İran'a Saldırısı Altın Fiyatlarını Uçurdu! 19 Nisan 2024 Altın, Dolar, Euro ne kadar? İsrail'in İran'a Saldırısı Altın Fiyatlarını Uçurdu! 19 Nisan 2024 Altın, Dolar, Euro ne kadar?

Emekliler Zam Bekliyor

Emekliler, Temmuz ayında yapılacak zam için yetkililerden açıklama bekliyor. Emekliler, enflasyonun telafi edilmesini ve insanca yaşayabilecekleri bir maaş talep ediyor.