Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, yerel seçim çalışmalarına Kahramanmaraş’ta yaptığı miting ile tamamladı.

İstasyon Meydanı’nı dolduran büyük kalabalık Erbakan’ı dinlerken, yerel seçimler öncesi Kahramanmaraş’ın tercihinin Yeniden Refah olduğunu tasdikledi.

Kahramanmaraş’ta vatandaşlara seslenen Erbakan, önce yerel yönetimlere iktidar olacaklarını daha sonra ise 2028’de ülkeye iktidar olacaklarını söyledi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Aydoğar’ın ahlaklı belediyeciliği şehre getireceğini belirten Erbakan, vatandaşların rantçı, rüşvetçi ve kibirli belediyecilik anlayışından sıkıldığını kaydetti.

1989’UN AYNISI OLACAK

Erbakan; “Sütçü İmam’ın şehri, Milli Görüş’ün kalesi olan Kahramanmaraş’tayız. Kahramanmaraş artık Ehven-i Şerlere mahkum değil, artık kötünün iyisini seçmek mecburiyetinde değil. Çünkü artık Milli Görüş var, Yeniden Refah var. 1989’da Milli Görüş Belediyeciliği ile Kahramanmaraş tanıştı. Kahramanmaraş’ımızı bir kez daha Milli Görüş Belediyeciliği ile buluşturacağız. 1 Nisan itibariyle inşallah tüm ilçelerde olduğu gibi Büyükşehir Belediyesi’nde de Muhammed Aydoğar başkanımız ahlaklı belediyecilik dönemini başlatacak. Faizcileri, rüşvetçileri, rantçıları, kibirlileri göndereceğiz ve tarihe gömeceğiz. Yarına mührümüzü Yeniden Refah’a, Muhammed Aydoğar başkanımıza vuracağız. İlçe belediyemizde birbirinden değerli adaylarımıza mührümüzü vuracağız. Belediye meclisinde yine hilal ve başağa mührümüzü vuracağız. 3 mührümüzü de Yeniden Refah’a vuracağız. Kahramanmaraş’a ve Kahramanmaraşlılara da bu yakışır. 1989 seçimlerinde Anavatan Partisi’nin rüzgârı sert bir şekilde eserken, Kahramanmaraş’ta belediyeyi kazanacağımızı kim düşünebilirdi? Şimdi yine aynısı olacak. Şu anda şartlarımız o günden çok daha iyi, şansımız o günden kat be kat daha fazla” diye konuştu.

Depremzedelere Destek: MHP Milletvekili Dora'dan Bayram Mesajı Depremzedelere Destek: MHP Milletvekili Dora'dan Bayram Mesajı

MİLLİ GÖRÜŞ YENİDEN ŞAHLANIYOR

Milli Görüş’ün ve Yeniden Refah’ın ülke genelinde yükselişte olduğunu ifade eden Erbakan; “Yeniden Refah Partimiz Türkiye’nin 4 bir yanında yanardağ gibi patlıyor. Milli Görüş yeniden şahlanıyor. Yeniden Refah Partimizin üye sayısı 520 bine dayandı. Üye sayısı bakımından Türkiye’de 3.büyük siyasi parti olduk. Seçimlerden sonra 2-3 ay içerisinde 1 milyon üyeye ulaşacağız. Önce yerel yönetimlere iktidar, ardından 2028’de ülkeye iktidar olacağız. Tüm anketörler, siyaset bilimciler bu seçimlerin tek kazananının Yeniden Refah olduğunu söylüyorlar. Tek tartıştıkları konu oylarımızı kaça katlayacağımızdır. Şu Ramazan ayının bereketiyle, Milli Görüş’ün bereketiyle ülke genelinde yüzde 20 oy alacağız diyoruz” ifadelerini kullandı.

MİLLETİMİZ RANTÇI BELEDİYECİLİKTEN KURTULMAK İSTİYOR

Milletin rantçı belediyecilikten kurtulmak istediğini dile getiren Erbakan; “Milletimiz neden Yeniden Refah’a koşuyor? Bir defa rantçı belediyecilikten bıkmış, kibirli, rüşvetçi, belediyenin bütçesini borca ve faize batıran israfçı, lükse ve şatafata düşkün, çifte standartçı, adam kayıran adaletsiz, vatandaşın derdiyle dertleneceğine yandaşın derdiyle dertlenen belediyecilik anlayışından milletimiz bıktı. Milletimiz bu rantçı belediyecilikten kurtulmak istiyor, değişim istiyor. 90’lı yıllardaki Mili Görüş belediyeciliğini görme istiyor. Çalmadan, çırpmadan, belediyeyi borca batırmadan tam tersine belediyenin bütün borçlarını kapatarak muazzam bir belediyecilik dönemini tekrardan yaşamak istiyor. Milletimiz Milli Görüş ruhunun temsilcisi olan Yeniden Refah’a koşuyor” şeklinde konuştu.

 TÜRKİYE’DE HALKIN YÜZDE 85’İ YOKSUL, YÜZDE 50’YE YAKININI DA AÇ

Ülkenin ekonomik sorunlarına da değinen Erbakan; “Milletimizin Yeniden Refah’a koşmasının bir diğer sebebi de ekonomik krizdir. Simit, çay hesabıyla iktidara gelenler bu milleti pideye, hurmaya dahi hasret bıraktılar, muhtaç ettiler. Ankara’da orta kalite hurmanın tanesi 8 lira, İstanbul’da kaliteli hurmanın tanesi 15 lira, pide 15-20 lira. Cumhurbaşkanının tavsiyesine uyulduğunda 5 kişilik bir aile oluyor. 5 kişilik bir aile iftarda 3 tek hurma, çeyrek pide bir bardak çay, bir bardak su içecek, sahurda da aynısını yapacak. 5 kişilik ailenin sadece bu kadarlık mutfak maliyeti 11 bin TL yapıyor. Emekli maaşı bu ülkede 11 bin TL, asgari ücret 17 bin TL.  Açlık grevinin hallicesi bir durum söz konusu. Açlık grevinde bile insana su ve şeker takviyesi yapıyorlar. Milyonlarca emekliyi ve asgari ücretliyi açlık grevine mahkum ettiler. Türkiye’de yoksulluk sınırı 4 kişilik bir aile için 57 bin TL oldu. Açlık sınırı 20 bin TL’yi aştı. Bu rakamlarla Türkiye’de halkın yüzde 85’i yoksul, yüzde 50’ye yakınını da aç. Büyük holdinglere gelince çok, vatandaşa, dar gelirliye gelince yok” diyerek sözlerini noktaladı.

MUHAMMED AYDOĞAR’A KEFİLİZ

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Uğurlu ise; “40 yıl önce Kahramanmaraş’a rahmetli hocamızla gelmiştim. Şimdi de onun oğlu ile gelmekten gurur duyuyorum. Kahramanmaraş şehitler diyarıdır. Depremde de çok büyük mağduriyet gördü. Muhammed Aydoğar kardeşimiz seçildiği takdirde depremde mağdur olan kardeşlerimizin sorunlarını çözecektir. Buna kefiliz” şeklinde konuştu.

YAPILMAYANI YAPMAYA GELİYORUZ

Genel Başkan Fatih Erbakan öncesinde Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Aydoğar’da halka hitaplarda bulundu. Aydoğar; “Yapılmayanı yapmaya, eksik olanı tamamlamaya bir Erbakan edasıyla şehrimize mühür vurmaya yola çıktık. 31 Mart günü Kahramanmaraş hem ilçeleriyle hem büyükşehriyle Yeniden Refah’ın mührünü vuracak, biz buna inanıyoruz” dedi.