AK Parti, 31 Mart seçimleri için stratejilerini belirlemeye ve adaylarını kamuoyuna tanıtmaya hazırlanıyor. Parti teşkilatı, 15 Ocak'ta Ankara'da düzenlenecek lansman toplantısıyla belediye başkan adaylarını açıklayacak.

SAHAYA İNDİRİLECEK: "GERÇEK BELEDİYECİLİK" VURGUSU

1 Ocak'tan itibaren AK Parti teşkilatı, yerel seçim kampanyası için sahaya inecek. Vatandaşa "gerçek belediyecilik" vaadiyle hitap edilecek olan kampanyayı, daha önce Recep Tayyip Erdoğan'ın kampanyalarını yöneten Ertan Aydın yürütecek.

AK Parti'nin meclisteki vekil sayısı düştü AK Parti'nin meclisteki vekil sayısı düştü

YENİ PROJELERLE VATANDAŞA KATKI

Kampanya sürecinde, sosyal ve ekonomik anlamda vatandaşa katkı sağlayacak yeni projelere odaklanılacak. Kampanya ekibi, bu doğrultuda tüm bakanlıkları ziyaret ederek projeleri değerlendirecek.

EMEKLİLERE ÖZEL PROJE: DETAYLAR 15 OCAK'TA AÇIKLANACAK

Öne çıkan projelerden biri, emeklilere özel kart çıkartılması olacak. Bu proje, emeklilere ulaşım, alışveriş ve özel hastanelerde indirim gibi avantajlar sunmayı amaçlıyor. Detaylar, 15 Ocak'ta kamuoyu ile paylaşılacak.

ERDOĞAN'IN SAHA PROGRAMI BELİRLENDİ

Başkan Erdoğan, 1 Ocak itibarıyla kampanya sürecine dahil olacak ve seçimlere kadar 30 büyükşehir ile birlikte toplam 50 ili ziyaret edecek. Özellikle İstanbul ve Ankara gibi iller için özel miting programları düzenlenecek.

DEPREM BÖLGESİ ZİYARETLERİ: "YENİDEN DÖNÜŞÜM VE İNŞA" VURGUSU

Başkan Erdoğan, 6 Şubat depremlerinin yıldönümü sürecinde deprem bölgesindeki illeri ziyaret edecek. AK Parti, deprem illerinde "yeniden dönüşüm ve inşa" söylemiyle farklı bir dil kullanacak.

ANA SLOGAN: 'GERÇEK BELEDİYECİLİK'

Kampanyanın ana sloganı 'gerçek belediyecilik' olacak. Halka, şeffaf, adaletli, eşitlikçi, üretken, vizyoner belediyecilik gibi 15 kavramla yaklaşılacak. Muhalefete ise, 'algı belediyeciliği', 'sözde belediyecilik' ifadeleriyle eleştiriler yöneltilecek.

HEP YENİ HEP İLERİ: SEÇİM MÜZİKLERİ HAZIRLANIYOR

Kampanya ekibi, seçim müzikleri için de çalışmalarını sürdürüyor. 'Hep yeni hep ileri' temasını içeren şarkılar, seçim meydanlarında yankı bulacak. Özhan Eren tarafından bestelenen yeni bir şarkı, AK Parti'nin seçim atmosferine renk katacak.

Mayıs seçimlerinde olduğu gibi gençlerin tercih ettiği rap parçalar da seçim meydanlarını enerjik bir atmosferle dolduracak.

Editör: İsa Aslantaş