Döviz kurlarındaki yükseliş durdurulamıyor! Euro, 9 Nisan 2024 tarihinde yeni bir rekor kırarak 34,9960 liradan güne başladı. Yatırımcıların gözü ise yarın ABD'de açıklanacak Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinde.

EURO'DA REKOR ÜSTÜNE REKOR!

9 Nisan 2024 tarihi itibarıyla 1 Euro, 34,9960 liradan satılıyor. Bu değer, Euro'nun son zamanlarda ulaştığı en yüksek seviye olarak dikkat çekiyor. Euro'nun yükselişi, yatırımcılar arasında endişeye yol açıyor.

DOLAR KURU DA YÜKSELİŞTE

Dolar kuru da Euro'ya ayak uyduruyor ve 32,2230 liradan satılıyor. Dolar kurundaki yükseliş, ithal ürünlerin fiyatlarını da yukarı çekiyor.

YATIRIMCILARIN GÖZÜ ABD'DE

Yatırımcıların gözü ise yarın ABD'de açıklanacak Tüfe verilerinde. TÜFE'nin martta aylık yüzde 0,3 ve yıllık yüzde 3,4 artış göstermesi bekleniyor. Bu veriler, Euro ve dolar kurunun geleceği için de önemli bir gösterge olacak.

ANALİSTLERDEN UYARI

Analistler, Euro ve dolar kurundaki yükselişin devam edebileceği konusunda uyarıyor. Yatırımcıların döviz kuru riskine karşı dikkatli olması gerektiği belirtiliyor.

ALTIN FİYATLARI DA YÜKSELİYOR

Döviz kurlarındaki yükseliş, altın fiyatlarını da yukarı çekiyor. Ons altın fiyatı 2 bin 350 dolar seviyesine yaklaştı.

Amerika 2024 asgari ücret ne kadar? Amerika 2024 asgari ücret ne kadar?

TEKNİK ANALİZ

Teknik açıdan altının ons fiyatında 2 bin 350 ve 2 bin 380 dolar seviyelerinin direnç, 2 bin 330 ve 2 bin 300 doların destek konumunda olduğu belirtiliyor.

Haberimizi takipte kalarak en güncel döviz kuru ve altın fiyatlarından haberdar olabilirsiniz.