Süper Lig'in 15. haftasında MKE Ankaragücü ile Çaykur Rizespor arasındaki mücadelede yaşanan şok edici olaylar futbol camiasını sarsarken, MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, karşılaşmanın hakemi Halil Umut Meler'e saldırarak büyük bir skandala imza attı.

MKE ANKARAGÜCÜ BAŞKANI'NIN ŞOKE EDEN SALDIRISI

Karşılaşma 1-1 beraberlikle sona ererken, maç sonrasında sahaya inen MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, hakem Halil Umut Meler'e yönelik şiddet içeren bir saldırı gerçekleştirdi. Koca'nın, Meler'e yumruk atması sonrasında hakem acil bir şekilde hastaneye kaldırıldı.

Beşiktaş'ta teknik direktör kıyımı sürüyor! Yollar ayrıldı... Beşiktaş'ta teknik direktör kıyımı sürüyor! Yollar ayrıldı...

HAKEM HALİL UMUT MELER'İN SAĞLIK DURUMU

Hastanede tedavi altına alınan Halil Umut Meler'in sağlık durumuyla ilgili bilgi veren hastanenin başhekimi, "Özellikle kafa travması olması nedeniyle beyinden mide bölgesine kadar tarandı. Şu an için hayati tehlike yok" açıklamasında bulundu.

HASTANE BAŞHEKİMİ'NDEN AÇIKLAMA

Ankara'daki özel bir hastanenin başhekimi Dr. Mehmet Yörübulut, Meler'in durumuyla ilgili detaylı bilgiler verdi. Yörübulut, "Hasta mahremiyetine girdiği için detayları paylaşamam, ancak şu an için hayati tehlike bulunmamaktadır" ifadelerini kullandı.

TRABZONSPOR YÖNETİCİSİNDEN ZİYARET

Yaşanan olayın ardından Trabzonsporlu yönetici Zeyyat Kafkas, Halil Umut Meler'i hastanede ziyaret etti. Kafkas, "Halil Umut Meler'in kalbi çok yaralı. Çok umutsuz gördüm. Faruk Koca'nın yaptığını asla tasvip etmiyoruz. Türkiye'nin imajı anlamında da çok kötü. İnsanlığı üzen bir davranış. Yaralar geçer ama Halil Umut Meler kalben yaralandı" şeklinde açıklama yaptı.

FUTBOL CAMİASINI SARSTI

  • Olay, Türk futbol camiasında büyük bir şok etkisi yaratırken, sporseverler ve futbol otoriteleri, yaşanan bu üzücü olayın sporun ruhuna aykırı olduğunu vurguluyor. Türkiye'nin spor imajına büyük bir darbe vuran bu olayın yankıları, futbolseverlerin ve kamuoyunun gündemini uzun süre meşgul edecek gibi görünüyor.