Gaziantep’te Jandarma Operasyonu 

Gaziantep’te Jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda 28 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir firari zanlı ile çeşitli suçlardan aranan toplam 128 şüpheli yakalandı. İşte detaylar:

Operasyonun Detayları

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, adli makamların koordinesiyle 19 Ağustos-5 Eylül 2023 tarihleri arasında aranan şahısların yakalanmasına yönelik JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timi) destekli operasyon gerçekleştirdi.

Aydın'ı ayağa kaldıran olay... Polis dağ taş didik didik aradı! Sonunda kendisini ihbar etti Aydın'ı ayağa kaldıran olay... Polis dağ taş didik didik aradı! Sonunda kendisini ihbar etti

28 Yıl Kesinleşmiş Hapis Cezası Bulunan Firari Zanlı Yakalandı

Operasyon sonucunda, silahlı gasp suçundan aranan ve 28 yıl 1 ay 21 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan 1 şüpheli başarıyla yakalandı.

Toplam 128 Şüpheli Gözaltına Alındı

Ayrıca, "Hırsızlık", "Kamu Yararına Tahsis Edilen Eşya Hakkında Hırsızlık”, “2313 Sayılı Kanuna Aykırılık”, “Kasten yaralama”, "Borçlunun Ödeme Şartının İhlali", “Basit Yaralama”, "Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma”, "Cinsel istismar", "Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak", “Hırsızlık, tahsis gereği açıkta bırakılan eşya hakkında hırsızlık, yol kesmek suretiyle silahla birden fazla kişi ile yağma, göçmen kaçakçılığı yapma, ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın almak veya bulundurmak, kamu malına zarar vermek ve hırsızlık, konut dokunulmazlığını ihlal etme, bina içinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında hırsızlık, bir yabancıyı ülkeye sokma veya ülkede kalmasına imkan sağlama, iş yeri dokunulmazlığını ihlal etme ve mala zarar verme” suçlarından arama kaydı bulunan toplam 128 aranan şahıs da gözaltına alındı.

25 Şüpheli Tutuklandı

Gözaltına alınan 128 şüpheliden 25’i, sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu operasyon, Gaziantep’te suçla mücadelede ciddi bir adım olarak kayda geçti.

Kaynak: İHA