Esenyurt Sultaniye Mahallesi'nde dün öğle saatlerinde yaşanan olayda, Hasan Karasati isimli öğrenci, okulda tartıştığı bir grup öğrenci tarafından sokak ortasında vahşice darp edildi.

Saldırganlar tarafından tekme ve yumruklarla darp edilen Hasan'ın kolu kırıldı.

Olay, güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Şaban Ataş Olayı: Canlı Yayında Bomba İtiraflar! Oğlu baba katili mi oldu? Şaban Ataş Olayı: Canlı Yayında Bomba İtiraflar! Oğlu baba katili mi oldu?

Tartışmanın ertesi günü yaşanan olayda, yaklaşık 7 kişilik grup, Hasan'ın yaşadığı mahalleye giderek onu sokak ortasında köşeye sıkıştırdı.

Tartışmanın büyümesi üzerine saldırganlar, Hasan'a acımasızca saldırdı. Tekme ve yumruklarla darp edilen Hasan, bir süre sonra yere yığıldı.

Olayı gören vatandaşlar durumu polise bildirirken, Hasan'ın babası Adem Karasati de oğlunu alarak hastaneye koştu.

Hastanede yapılan tetkiklerde Hasan'ın kolunun kırıldığı ve alçıya alındığı öğrenildi. Baba Adem Karasati, oğlunun sağlık durumunun iyi olduğunu ve karşı taraftan davacı olmadığını söyledi.

Karasati, "Karşı taraf da çocuk. Kavganın sebebini bilmiyorum ama ufak bir şeydir. Karşı taraf ne düşünüyor bilmiyorum ve onları da tanımıyorum. Tabii ki 6-7 çocuk tek bir ailenin çocuğu değil. Karşı taraftakilere tavsiyem herkes kendi çocuklarına sahip çıksın. Kimsenin çocuğu kötü yollara gitmesin ve çeteleşmesin. Bugün bu ufak çocuklar çeteleşirse yarın öbür gün, komşuya, mahalleye kim, ne zarar verecek kimse bilmez. 'Ağaç yaşken o ağacı düzeltelim' derler. Bu çocuklar küçükken onları düzeltelim. Ailelerle konuştuk. Çocuklardan biri de özür diledi. Ben de 'Bir kez olmuş ama bir daha olmasın' dedim. Bugün ben böyle düşünüyorum ama başkası böyle düşünmez. Çocuğumun durumu gayet iyi. Sadece kolu kırık olduğu için alçıya alındı. Karşı taraftan davacı değilim. Başka ailelere de herkes kendi çocuğuna sahip çıksın diyorum" dedi.

Bu vahşet olayı, mahallede büyük tepkilere yol açarken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.