Ayhan Bora Kaplan suç örgütünün ikinci adamı olarak bilinen ve yurt dışına kaçtıktan sonra Ankara Emniyeti'nde görevli üst düzey emniyet müdürleriyle yaptığı görüşmeleri ifşa eden gizli tanık Serdar Sertçelik, kendisine siyasiler ve üst düzey bürokratlar hakkında ifade vermesi yönünde baskı yapıldığını öne sürerek büyük bir kumpasın perde arkasını gözler önüne serdi.

DİZİLERİ ARATMAYAN KAÇIŞ PLANI

Serdar Sertçelik, vurulduktan sadece yedi gün sonra adliyeye sevk edileceği gün, bir nakliye şirketine ait ambulansla evden alınıp Ankara Eryaman'a götürüldü. Burada arkadaşının otomobiliyle İstanbul'a doğru yola çıkan Sertçelik, yolculuk esnasında GSM hattını değiştirdi. Bolu yakınlarında başka bir araca binen Sertçelik, İstanbul Şile'ye ulaştı ve burada birlikte olduğu kişiyle Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli komiser Metehan İlkyaz'ı aradı. Sertçelik'in Bodrum üzerinden kaçtığı sanılırken, aslında iki gün İstanbul'da kaldıktan sonra Edirne'ye geçtiği ve buradan Meriç Nehri üzerinden göçmen kaçakçıları yardımıyla yurt dışına çıktığı belirlendi.

Hakimin dosyası kabarık çıktı: Yasak aşk, uyuşturucu partisi, rüşvet.. Hakimin dosyası kabarık çıktı: Yasak aşk, uyuşturucu partisi, rüşvet..

Screenshot 126 36B0

KILIÇDAROĞLU'NUN ESKİ DANIŞMANI DA SORUŞTURMADA

Sabah'ın haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Sertçelik'in yurt dışına kaçırılmasına ilişkin 'Suçluyu kayırma', 'Tanığı etkilemeye çalışma' ve 'Göreve ilişkin sırrın açıklanması' suçlarından aralarında emniyet görevlilerinin de bulunduğu yedi şüpheli tutuklandı. Tutuklananlar arasında dikkat çeken bir isim ise 2022 yılında Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı olarak görev yapmış olan Ramazan Kubat oldu. Kubat'ın, Sertçelik'in yurt dışına kaçış organizasyonunda aktif rol aldığı ortaya çıktı.

(Kaynak: Sabah)

Editör: İsa Aslantaş