Şanlıurfa ve Adana illerinde göçmen kaçakçılığına karşı düzenlenen "Kalkan-8" operasyonu kapsamında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun liderliğinde önemli bir başarı elde edildi.

YAKALANAN ORGANİZATÖRLERİN SAYISI ARTIYOR
İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyonun detaylarını paylaşarak, 37 göçmen kaçakçılığı organizatörünün etkili bir şekilde yakalandığını duyurdu. Ülkede gerçekleştirilen bu operasyonlar, umut tacirlerine karşı kararlı bir duruşun göstergesi olarak dikkat çekiyor.

screenshot-2-hizh

UMUT TACİRLERİNE KARŞI SIFIR TOLERANS
Bakan Yerlikaya, "Umut tacirliği yaparak insanları kandıran, binlerce insanı göç yollarında ölüme sürükleyen, ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan insan tacirlerine asla fırsat vermeyeceğiz" şeklinde açıklama yaparak, ülkenin bu tür suç örgütlerine karşı sıfır tolerans politikasını vurguladı.

Şanlıurfa'da depremde yıkılan binanın müteahhidine 18 yıl hapis! Şanlıurfa'da depremde yıkılan binanın müteahhidine 18 yıl hapis!

screenshot-4-al4k

KOORDİNELİ OPERASYON
Operasyonlar, Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirildi. Şanlıurfa Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü'nün ortak çalışmalarıyla organize edilen operasyonlara, 48 ekip, 10 özel harekat unsuru ve 199 personel katıldı.

screenshot-5-2xab

TERMAL KAMERALAR VE EL KONULAN DEĞERLER
Operasyonlar neticesinde, termal kameralarla desteklenen çalışmalarda birçok şüpheli adres tespit edilerek bu adreslere eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Operasyonlarda, çok miktarda döviz ve Türk Lirası ele geçirildi.

screenshot-3-68gl

POLİSLERE TEŞEKKÜR MESAJI
Bakan Yerlikaya, operasyonları düzenleyen polis ekiplerini tebrik ederek, "Kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Göçmen kaçakçılığıyla mücadelemiz aralıksız biçimde azim ve kararlılıkla sürdürülecektir" mesajını iletti.

screenshot-7-drg1