Her insanın göz tipi diğerinden bir miktar da olsa farklıdır. Bu farklılıklar baz alınarak doğru makyaj ürünleri, özellikle maskara seçimleri yapılarak gözlerin daha dikkat çekici hale getirilmesi mümkündür. Bu nedenle; ince yapılı, hassas, kısa veya düz yapılı olan kirpiklere uygun olarak nasıl maskaralar tercih edilmesi gerektiğine bakılmalıdır.

Göz Tipinize Uygun Maskara Seçimi

Gözlerin yapısı dikkate alınarak maskara seçilmek istendiğinde, gözün olağan yapısı ve olması istenen yapısı dikkate alınır. Örnek olarak çekik göz görünümü için uzatıcı etkisi olan maskaraların alınması ve kirpiklerin sağ, sol taraflara çekilerek boyanması gerekir. Böylece gözler çekik ve canlı duracaktır. Benzer olarak iri yapılı gözler için de kıvırıcı ve koyu renk efekti olan maskaralar tercih edilebilir.

İnce Kirpiklere Sahipseniz

İnce kirpikler çoğu makyaj ürünü satıcısı tarafından göz ardı edilebiliyor. Ancak firma içerisine baktığınız zaman özellikle ince kirpiklerin takma kirpik varmış gibi kalın ve hacimli durmasına yardımcı maskaralarının olduğu görülüyor. Ayrıca daha koyu pigmenti olan maskara içerikleri sayesinde de kirpiklere daha sıkı tutunma ve kalın durma imkanı veriliyor.

Kısa Kirpiklere Sahipseniz

Kısa kirpikler yaşanan ülke içerisinde en çok yakınılan güzellik algısı sorunu olabiliyor. Bu nedenle teleskopik de denen; uzatmaya yardımcı, kirpik diplerinin kavranarak daha kalkık durmasına yardımcı ve görsel olarak boyutun daha uzun olduğunu düşündüren maskaralar tercih ediliyor. Site içerisine bakıldığı zaman kısa kirpikli çoğu kişinin bu maskaralara şans vererek memnun kaldığı fark ediliyor.

Düz Kirpiklere Sahipseniz

Düz kirpikler özellikle yüz yüze iletişim durumlarında gözlerde kirik yokmuş havası veriyor. Bu yüzden kirpik yapısını düz analiz edenlerin mutlaka kıvırma ve hacim efekti olan maskaraları seçmesi gerektiği söylenebilir. Düz olma durumu öne çıktığında renk geri planda kalıyorsa maskaranın koyu olması şartına bakılmıyor.

Hassas Gözleriniz Varsa

Hassas göz yapısı özellikle yoğun makyaj seven kadınlarda acı ve şikayetlere neden olabiliyor. Firmanın makyaj ürünlerini satışa sunarken dikkat ettiği bu hususla, ürünlerin açıklama kısmına bakılarak hassas göz ve kirpik yapısına uygun olanlar satın alınabiliyor. Böylece göz hassasiyetinden dolayı makyaj dert olmuyor.

Günlük Kullanım İçin

Günlük kullanımda makyajın abartılı olması çoğu birey tarafından tercih edilmiyor. Daha doğal, mat ve şık tanımlı makyaj ve kirpikler isteniyor. Bu yüzden firmanın tedarik ettiği; renk skalası olağan koyulukta olan, kolay çıkarılabilen ve maskara fiyatları bakımından uygun olan seçenekler alınıyor.

Filipinli Bakıcı Filipinli Bakıcı

Özel Durumlar İçin

Düğün, özel davetler ve önemli etkinliklerde makyajın daha kalıcı, günlük kullanıma nazaran daha baskın olması hedefleniyor. Doğal olarak firmanın seçenekleri arasından; ton ayarı iyi yapılmış, akma yapmayan, suya karşı dayanıklı ve kirpiklere zarar vermeyen özelliklerdeki maskaralar göze çarpıyor. Özel günler ve diğer durumlar için firmanın sunduğu ürünler incelenerek makyaj ürünlerindeki eksiklikler kapatılabilir.