Türkiye'de ekranların en sevilen programlarından biri olan Güldür Güldür'ün 11. sezonunun ilk bölümünde yer alan CHP'deki değişim skeci, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu etkiledi. Kılıçdaroğlu'nun, CHP'nin eski günlerine dönmesini mizahi bir şekilde ele alan bu skeci izledikten sonra Güldür Güldür ekibini tebrik ettiği öğrenildi.

Güldür Güldür ekibinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Kemal Kılıçdaroğlu, program ekibini telefonla arayarak skeç için teşekkürlerini iletti.

"Kopuk" Dizisi İzleyicinin Kalbini Kazanamadı: Final Kararı "Kopuk" Dizisi İzleyicinin Kalbini Kazanamadı: Final Kararı

Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları da sosyal medya üzerinden paylaşıldı. Kılıçdaroğlu, "Eskiden çok yapılıyordu bu şekilde mizah, siyasiler memnuniyetle ve hoşgörü ile karşılıyordu, çok değer veriyordu. Şimdi de sizin bu tip hicivlere yer vermeniz çok değerli. Bu mizaha siyasetin, siyasilerin ve en önemlisi halkın ihtiyacı var. Beğenerek izledim ve emeği geçen herkesi kutluyorum ve eğer kabul ederseniz uygun bir zamanda seyretmeye gelmek istiyorum" dedi.

Güldür Güldür ekibi, Kılıçdaroğlu'nun tebriklerini memnuniyetle karşıladı ve ziyaretini beklediklerini dile getirdi. Güldür Güldür, CHP liderinin takdirini kazanarak, mizahın siyasetteki önemini bir kez daha gösterdi.