Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, CNN'de yaptığı önemli açıklamalarda, Türkiye'nin Avrupa ordusuna katılma arzusunu vurguladı.

Güler, Türk ordusunun NATO'nun en güçlü ikinci ordusu olduğunu vurguladı.

S-400 KONUSUNDA NET AÇIKLAMA

Bakan Güler, S-400 hava savunma sistemlerinin başka bir ülkeye transfer edileceği iddialarına net bir şekilde cevap verdi. S-400'lerin herhangi bir ülkeye devredilmesinin söz konusu olmadığını belirtti.

F-16 VE İNCİRLİK ÜSSÜ: GÖRÜŞMELER OLUMLU

Güler, F-16 uçaklarının alımı ile ilgili Amerika Birleşik Devletleri ile yapılan görüşmelerin olumlu bir şekilde devam ettiğini ifade etti. İncirlik Hava Üssü'ne de değinen Bakan Güler, üssün isminin 10. Ana Jet Üs Komutanlığı olduğunu belirtti ve Türkiye'nin egemenliğinin burada tam olarak geçerli olduğunu vurguladı.

TERÖRLE MÜCADELE VE ABD İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

Bakan Güler, terörle mücadele stratejilerinin güncellendiğini ve teröristlerin kaynaklarında yok edilmesi stratejisinin izlendiğini açıkladı. Ayrıca, ABD'nin PKK'ya verdiği destek konusunda da önemli ifadeler kullandı:

"Müttefiklerimizle bu konuda anlaşamıyoruz. Bazı dostlar PKK/YPG'ye pilotaj eğitimi veriyor. Biz DEAŞ'la mücadele kapsamında silahlı güçlere destek oluyoruz diyor. Biz de onlar PKK'nın kendisi diyoruz. Adam kendisi biz PKK'nın türeviyim diyor. Eğer sen bunlara destek oluyorsan destek oluyorum de diyoruz. Bizim aklımızla dalga geçme diyoruz. Dostlarımızın bu desteklen vazgeçmeleri gerekiyor."

Pendik'te Vahşi Cinayet! Katil Cesedi Parçaladı, Konteynerlere Attı! Pendik'te Vahşi Cinayet! Katil Cesedi Parçaladı, Konteynerlere Attı!

Güler, YPG'nin PKK'dan ayrı bir güç olduğunu iddia edenlerin olduğunu belirterek, "İki helikopterin düşmesinden sonra ara verdiler ya da başka şekilde faaliyet yürütüyorlar" dedi.