16 Kasım Perşembe günü Ankara Esenboğa Havalimanı'nda yaşanan tuhaf bir olay, yolcuları şaşkına çevirdi.

Ankara'dan Batman'a gitmek üzere uçağa binmek üzere olan yolcular, yapılan kontrollerin ardından Cubus aracına alındı.

TÜVTÜRK'ten Önemli Karar: Muayene Komisyonları Geri Ödeniyor! TÜVTÜRK'ten Önemli Karar: Muayene Komisyonları Geri Ödeniyor!

Aracı kullanan yer hizmeti görevlisi bir hata sonucu, bu yolcuları yanlış park alanına götürdü. Ne var ki, bu park alanı SunExpress Havayolları'nın Ankara-Amsterdam seferi uçağına aitti!

YOLCULARIN BEKLENMEDİK MACERASI

Yolcular, uçağa binip bir süre sonra hata fark edildiğinde, uçaktan inmeleri istendi.

İşte, Ankara-Batman seferi bu karmaşa nedeniyle gecikirken, aynı zamanda Ankara-Amsterdam seferi de beklenmedik bir şekilde aksadı.

O anları bir yolcu, sosyal medya hesabından paylaşarak olayın detaylarını aktardı.

HAVAYOLU ŞİRKETİNDEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili olarak SunExpress Havayolları tarafından yapılan açıklamada, 16 Kasım'daki olayın fark edilmesi üzerine 4 yolcunun uçaktan indirilip kendi seferlerine yönlendirildiği belirtildi.

Havayolu şirketi, güvenlik uygulamalarının tamamlanmasının ardından Ankara-Amsterdam seferinin 15 dakika gecikmeli olarak gerçekleştirildiğini duyurdu.

"RECEP İVEDİK 6" ANILARINI HATIRLATTI

Bu tuhaf olay, bazı kişilere ünlü komedi filmi "Recep İvedik 6"de yaşanan "Konya yerine Kenya" olayını hatırlattı. Yolcuların yanlış park alanına yönlendirilmesi, birçok kişiyi güldürdü ve sosyal medyada da geniş yankı buldu.