Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayımladığı son rapora göre, 17 Haziran Pazartesi günü ülke genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği öngörülüyor. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde hava durumu detayları şu şekilde:

MARMARA BÖLGESİ

Marmara Bölgesi'nde parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor. Sıcaklıklar Edirne'de 35°C, İstanbul'da 32°C, Kırklareli'de 33°C ve Kocaeli'de 31°C olacak.

EGE BÖLGESİ

Ege Bölgesi'nde az bulutlu ve açık bir hava hakim olacak. Afyonkarahisar'da 33°C, Denizli'de 40°C, İzmir'de 34°C ve Manisa'da 38°C sıcaklık bekleniyor.

AKDENİZ BÖLGESİ

Akdeniz Bölgesi'nde genellikle parçalı ve az bulutlu bir hava öngörülüyor. Burdur çevreleri ile Akdeniz'in Toroslar kesiminde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların görülebileceği belirtiliyor. Adana'da 34°C, Antalya'da 30°C, Hatay'da 31°C ve Isparta'da 35°C sıcaklık bekleniyor.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

5 yıldızlı otelde şaşırtan protesto: Yatağını alıp restorana indi 5 yıldızlı otelde şaşırtan protesto: Yatağını alıp restorana indi

İç Anadolu Bölgesi'nde parçalı ve az bulutlu bir hava öngörülüyor. Öğle saatlerinde Niğde çevreleri ile Kayseri ve Sivas'ın doğu ilçelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Ankara'da 34°C, Çankırı'da 33°C, Eskişehir'de 32°C ve Konya'da 33°C sıcaklık olacak.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ

Batı Karadeniz Bölgesi'nde parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor. Bolu'da 29°C, Düzce'de 31°C, Sinop'ta 28°C ve Zonguldak'ta 27°C sıcaklık öngörülüyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ

Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi'nde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava bekleniyor. Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz'in bazı bölgelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların görülebileceği belirtiliyor. Amasya'da 35°C, Artvin'de 27°C, Samsun'da 28°C ve Trabzon'da 26°C sıcaklık olacak.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Doğu Anadolu Bölgesi'nde genellikle az bulutlu bir hava hakim olacak. Doğu kesimlerinde parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzurum, Erzincan, Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Erzurum'da 28°C, Kars'ta 27°C, Malatya'da 37°C ve Van'da 27°C sıcaklık olacak.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor. Diyarbakır'da 40°C, Gaziantep'te 36°C, Siirt'te 38°C ve Şanlıurfa'da 40°C sıcaklık öngörülüyor.

Editör: İsa Aslantaş