Ünlü televizyoncu ve Hull City'nin sahibi Acun Ilıcalı, Slovenya'dan Maribor'u satın alarak Avrupa futbolundaki yatırımlarına bir yenisini ekledi.

Ilıcalı, Sloven basınına yaptığı açıklamada, Slovenya'da vizyonlarına uygun bir kulüp aradıklarını ve bu arayışın Maribor ile sonlandığını duyurdu. Geçtiğimiz hafta şehri ve stadyumu ziyaret etme fırsatı bulduğunu ve her ikisinden de oldukça etkilendiğini belirten Ilıcalı, kulübün yönetim ekibiyle de çok iyi bir iletişim kurduklarını söyledi.

Çetin Doğan tahliye oldu: Af değil, anayasanın gereği Çetin Doğan tahliye oldu: Af değil, anayasanın gereği

MURA VE OLİMPİJA'NIN BAŞARILARINA HAYRAN

Ilıcalı, ilk olarak NS Mura ile görüşmelerine rağmen anlaşmaya varamadıklarını da açıkladı. Mura ve Olimpija gibi takımların başarılarına hayran olduğunu ifade eden Ilıcalı, iki ay süren detaylı bir araştırma ve değerlendirme sürecinin ardından Maribor'un projesi için en doğru seçim olduğuna karar verdiklerini belirtti.

MARİBOR LİGDE 3. SIRADA

10 takımın mücadele ettiği Slovenya Süper Ligi'nde 33 haftada 60 puan toplayan Maribor, şu anda ligde 3. sırada yer alıyor.

FENERBAHÇE İLE EŞLEŞMİŞLERDİ

Sloven ekibi, bu sezonun başında UEFA Konferans Ligi 3. Eleme Turu'nda Fenerbahçe ile karşılaşmış ve sahasında 3-0, deplasmanda ise 3-1 mağlup olarak turnuvadan elenmişti.