Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Bertiz bölgesinin katma değerini artırmak amacıyla alt ve üstyapı yatırımlarını artırarak sürdürdüklerini duyurdu.

Geriye dönük olarak yapılan yatırımların toplam maliyetinin 60 milyon TL olduğunu belirten Başkan Güngör, Türk Patent ve Marka Kurumu'na yaptıkları başvurunun ardından Bertiz Kabarcık Üzümü'nün coğrafi işaret tescilini aldıklarını ifade etti.

BAĞ BOZUMU ETKİNLİĞİNE KATILAN BAŞKAN GÜNGÖR, ÇİFTÇİLİK FAALİYETLERİNİ İNCELEDİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Bertiz Budaklı Mahallesi'nde düzenlenen Bağ Bozumu Etkinliği'ne katıldı.

Depremin İzleri: Kahramanmaraş'ta Bayramda Mezarlık Dolup Taştı Depremin İzleri: Kahramanmaraş'ta Bayramda Mezarlık Dolup Taştı

Programa yerel halkın da katıldığı etkinlikte, Başkan Güngör bağ tarlalarını inceleyerek bölgedeki çiftçilik faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

bertiz-kabarcigi

BERTİZ VAKFI BAŞKANI TEŞEKKÜR ETTİ

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Bertiz Vakfı Başkanı Erdoğan Eryılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e etkinliğin düzenlenmesinde sağladığı büyük desteklerden dolayı teşekkür etti.

BERTİZ BÖLGESİNE YAPILAN YATIRIMLAR ARTIYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Bertiz bölgesinin önemini vurgulayarak, "Bertiz, Kahramanmaraş için son derece kıymetli bir bölge. Uzun emek ve sabır sonucunda ortaya çıkan altın sarısı üzümleri bizlere sunuyor. Bu verimli topraklar her zaman çiftçilerimizin emeğinin karşılığını vermiştir. Biz de Bertiz bölgesinin katma değerini artırmak için alt ve üstyapı yatırımlarını artırarak sürdürüyoruz. Bu kapsamda Bertiz'e 125 kilometre sathi kaplama yol, bakım ve yama işleri için 20 bin ton asfalt, 10 kilometre sıcak asfalt, 11 bin metrekare parke ve bir köprü kazandırdık. Ayrıca 320 kilometre yol açma ve genişletme çalışmaları gerçekleştirdik. Bugüne kadar yapılan bu yatırımların toplam maliyeti 60 milyon TL. Her geçen yıl çalışmalarımızı artırarak sürdürmeye devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

BERTİZ KABARCIK ÜZÜMÜ COĞRAFİ İŞARET TESCİLİ ALDI

Programda yaptığı konuşmada, Bertiz Kabarcık Üzümü'nün coğrafi işaret tescilini aldıklarını müjdeleyen Başkan Güngör, "Kahramanmaraş'ımızın şu an 25 tane coğrafi işaret tescilli ürünü bulunuyor. Türk Patent ve Marka Kurumu'na yaptığımız başvurunun ardından Bertiz Kabarcık Üzümü'nün coğrafi işaret tescilini aldık. Böylece tescilli ürün sayımız 26'ya yükseldi. Şehrimize hayırlı olsun. Çiftçi kardeşlerimize sunduğumuz destekleri artırmaya devam ediyoruz ve daima yanlarında olacağız" dedi.