Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Afyonkarahisar'da gerçekleşen Büyük Taarruz'un 101'inci yıl dönümü kutlamaları sırasında partisinin il başkanlığını ziyaret ederek, önemli açıklamalarda bulundu.

Bahar Kaban'ın katili Gökhan Yıldız, polisten kaçarken çıkan arbedede kendi silahıyla kendini öldürdü Bahar Kaban'ın katili Gökhan Yıldız, polisten kaçarken çıkan arbedede kendi silahıyla kendini öldürdü

Yılmaz, deprem bölgesine bu yıl merkezi bütçeden 762 milyar Türk lirası harcanacağını açıkladı ve krizlerin yönetilmesi yerine risklerin yönetilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

cumhurbaskani-yilmaz-destek

RİSKLİ ALANLARDA HIZLI DÖNÜŞÜM VAADİ

Yılmaz, konuşmasında riskli alanlarda hızlı bir şekilde dönüşümün önemine dikkat çekti.

Özellikle kentsel dönüşümün bu süreçte öncelikli bir rol oynayacağını belirten Yılmaz, "Riskli alanların dönüşümüne önümüzdeki dönemde çok daha fazla ağırlık vereceğiz. Gerekirse bazı yeni kanuni düzenlemeler yapıp bu işleri daha da kolaylaştıracağız." dedi.

DEPREM SONRASI YAPILAN YATIRIMLAR

Şubat ayında meydana gelen büyük depremin ardından bölgeye yapılan yatırımlara da değinen Yılmaz, depremin büyük bir yıkıma neden olduğunu ve 11 vilayeti, 14 milyondan fazla insanı etkilediğini belirtti.

Hızlı bir şekilde müdahale edildiğini ve şu anda çadırlarda kimsenin kalmadığını, vatandaşların geçici olarak konteynerlerde barındığını ifade etti.

KENTSEL DÖNÜŞÜM VE AFET RİSKİ

Kentsel dönüşüm konusunda iktidarın gerekeni fazlasıyla yapacağının altını çizen Yılmaz, riskli bölgelerde milyonlarca konutun dönüştürülmesinin hedeflendiğini dile getirdi.

Aynı zamanda, afet riski taşıyan bölgelerde hızlı dönüşümün önemini vurgulayarak, "Krizi yönetmek istemiyorsak riskleri yönetmemiz lazım" dedi ve AK Parti'nin 20 yılda önemli dönüşümler sağladığını ancak daha yapılması gereken işler olduğunu belirtti.

cevdet-yilmaz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, ülkenin güçlü bir yapıya sahip olduğunu ve devlet ve millet olarak bu ağır yükü birlikte kaldırarak ülkeyi daha güvenli yarınlara taşıyacaklarını sözlerine ekledi.