Telefon pil ömrünü artırmanın sırları: Performansı yükseltmek için etkili yöntemler! Telefon pil ömrünü artırmanın sırları: Performansı yükseltmek için etkili yöntemler!

Instagram'daki doğrudan mesajlaşma (DM) özelliği, Meta tarafından yapılan yeni güncellemelerle iyice zenginleşiyor ve Apple'ın iMessage uygulamasıyla arasındaki fark giderek kapanıyor.

META'DAN ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİKLER

Meta, Instagram DM'leri için oldukça yararlı görünen üç önemli değişikliği duyurdu: mesaj düzenleme, mesaj sabitleme, okundu bilgisini değiştirme ve çıkartmalarla ilgili daha fazla özellik.

Artık bir mesajı gönderdikten sonraki 15 dakika boyunca (örneğin, yazım hatasını düzeltmek veya ek bilgi eklemek için) herhangi bir nedenden dolayı mesajı düzenleyebilirsiniz.

INSTAGRAM'DA DM DÜZENLEME NASIL YAPILIR?

Düzenleme işlemi oldukça basit ve iMessage'a benziyor: Gönderdiğiniz mesaja basılı tutun → Açılan menüden "Düzenle"yi seçin → Mesajın yanında "Düzenlendi" ibaresi görünecek ancak diğer kullanıcılar düzenlediğiniz orijinal mesajı göremeyecek.

INSTAGRAM'DA DM SABİTLEME NASIL YAPILIR?

Üç sohbeti en üstte sabitleyebilirsiniz. Bu özellik, iMessage'daki favori kişilerinize benzer bir işlev sunar.

Sohbeti en üste taşımak için sola kaydırın veya sohbete dokunun ve basılı tutun → Ardından "Sabitle"ye dokunun. Bu özellik hala kullanıma sunulmamışsa, Meta'nın yakında kullanıma sunacağını belirttiği güncellemeleri bekleyin. (Tabii ki, uygulamayı güncellemeniz gerekebilir.)

INSTAGRAM'DA OKUNDU BİLGİSİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

Son zamanlarda eklenen "Okundu" bilgisini açık veya kapalı olarak değiştirebilirsiniz.

Okundu bilgisini kapatmak için "Ayarlar ve Gizlilik" bölümüne gidin → "Mesajlar ve Hikayeler yanıtları" bölümüne ilerleyin → "Okundu bilgisini göster" seçeneğine dokunun → Açın veya kapatın.

INSTAGRAM'DA ÇIKARTMA NASIL KAYDEDİLİR?

Son olarak, favori çıkartmalarınızı daha kolay bulmak için kaydedebilirsiniz. Bir çıkartmanın üzerine basılı tutarak kaydedebilir ve böylece daha sonra kolayca erişebilirsiniz.