Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki görevden alındı.

Kahramanmaraş'ta müteahhitten 'pes' dedirten savunma: Ölenler suçludur! Kahramanmaraş'ta müteahhitten 'pes' dedirten savunma: Ölenler suçludur!

Yapılan bu önemli değişiklikle birlikte, Fahrettin Koca'nın yerine Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Mehmet Özhaseki'nin yerine ise Murat Kurum atandı.

İRFAN KARATUTLU'DAN SERT AÇIKLAMALAR

DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, bu görev değişikliklerine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Karatutlu, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin sağlık sorunları nedeniyle görevden affını ve helallik istediğini belirterek, Kahramanmaraş halkının Özhaseki'ye hakkını helal etmediğini ifade etti.

"KAHRAMANMARAŞ'IN 5 YILI BOŞA GİTTİ"

Karatutlu, Özhaseki'nin siyasi gücünü kullanarak 5 yıl önce bir akrabasını Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı olarak atattığını, bu sürecin Kahramanmaraş için büyük bir kayıp olduğunu söyledi.

Karatutlu, "Özhaseki, deprem sonrası Kayserili bir başka hemşehrisini Çevre ve Şehircilik İl Müdürü olarak atayarak büyük yanlışlar yapmıştır. Deprem sonrası alınan yanlış kararlarla esnafı ve aileleri mağdur etmiştir" dedi.

ÇEVRE SORUNLARI GÖRMEZDEN GELİNDİ

Karatutlu, Afşin Elbistan Termik Santrali'nin çevreye verdiği zararların göz ardı edildiğini, Aksu ve Erkenez Çayı'nın sanayi atıklarıyla kirletilmesine rağmen hiçbir müdahalede bulunulmadığını dile getirdi.

EBRAR SİTELERİ İMARI KAYSERİLİ MÜTEAHHİTE VERİLDİ

Karatutlu, "Depremin sembolik alanlarından Ebrar Siteleri'nin imarını Kayserili bir müteahhite veren Özhaseki, adil olmayan bir tutum sergilemiştir. Kahramanmaraş'ta büyük imar tahribatına neden olmuştur" şeklinde konuştu.

Editör: İsa Aslantaş