Kastamonu'da ticaretle uğraşan 41 yaşındaki Ramazan Ahlatçıoğlu, telefonuna gelen şaşırtıcı bir bildirimi gördüğünde büyük bir şok yaşadı.

Hesabına illegal bir şekilde 635 bin TL transfer edildiğini düşünen Ahlatçıoğlu, olayı derhal Cumhuriyet savcısıyla paylaştı ve bankayla iletişime geçti.

Yaşanan olayın ardından Ahlatçıoğlu, parayı geri iade etti.

DOLANDIRICILIK ENDİŞESİYLE SAVCIYA BAŞVURDU!

Dolandırıcılık vakalarının arttığı günlerde, Ramazan Ahlatçıoğlu şüpheli bir para transferiyle karşılaşınca durumu daha fazla araştırmaya karar verdi.

Mersin, Kayseri, Van ve Batman Emniyet Müdürleri Değişti! Mersin, Kayseri, Van ve Batman Emniyet Müdürleri Değişti!

Kastamonu Adalet Sarayı'na giderek Cumhuriyet savcısıyla görüşen Ahlatçıoğlu, üzerinde hiçbir bilgi bulunmayan 635 bin TL'yi geri iade etmek için adımlar attı.

"İLLEGAL İŞLEM OLABİLİR DİYE TUTANAK TUTTURUP İADE ETTİK"

Ahlatçıoğlu, yaşananları şu şekilde anlattı: "Telefonuma bakarken o sırada bir para transferi olduğunu gördüm. Hesaplarımı incelediğimde tanımadığım bir şahıstan tarafıma para transferi yapıldığını fark ettim. Banka personeli kadın, yanlış bir işlem olduğunu ve parayı geri aktarmamızı istedi. Günümüz şartlarında illegal işlerin döndüğü düşünülerek açıklaması olmayan bir parayı direk iade etmek istemedik."

iade

"İNSANLIK GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRDİK"

Parayı iade ettikten sonra Bayram Kılıç ile görüşen Ahlatçıoğlu, vatandaşlık görevini yerine getirdiklerini belirterek, "Bu tarz paraların bizler için bir önemi yok. İnsanların dikkatsizliğinden veya zafiyetinden kendi şahsımıza para geçirecek bir insan değiliz. Bizler de bu bilinçle iyi niyetimizden dolayı arkadaşımıza parasını iade ettik. İnsanlık görevimizi yerine getirdik" şeklinde konuştu.

AÇIKLAMA KISMINA DİKKAT ÇEKİYOR!

Ahlatçıoğlu, para transferi yapan vatandaşlara önemli bir uyarıda bulunarak, "Kişiler arasında yapılacak olan ticaretlerde, para transferlerinde mutlaka açıklama kısmına ne için paranın gönderildiğini belirtmeleri gerekiyor. Bu tarz gönderimlere dikkat edelim ki art niyetli bir kişiye denk geldiğimizde sıkıntı yaşamayalım. Asıl vermek istediğimiz mesaj budur" ifadelerini kullandı.