Mutluluğun ve Refahın Sırrı: Bu Bitki Evinizden Eksik Olmasın! Mutluluğun ve Refahın Sırrı: Bu Bitki Evinizden Eksik Olmasın!

İşletmelerde kullanım alanı olarak en fazla tercih edilen yerlerin başında tuvaletler gelmektedir. Pisuvar ve lavabolar ise tuvalet içerisinde yer alan, insanların ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlayan eşyalardır. Özellikle sosyal ortamlarda ortak kullanım alanı olan lavaboların hijyen bakımından son derece güvenilir olması gerekir. Bu yüzden, sürekli kimyasal malzemelere maruz kalacak olan bu alanlar da kaliteli ve sağlam ürünler tercih edilmelidir.

Lavabo seçimi yaparken bilinmesi gereken bazı önemli ayrıntılar vardır. Bu ayrıntıların bilinmesi kullanılan eşyanın daha uzun yıllar kullanım imkânı sunmasına katkı sağlayacaktır. İşletmeler için doğru pisuvar ve lavabo seçimi için nelerin gerekli olduğunu bauzade.com’un kurucusu Emrah Özdemir önemli açıklamalarıyla bilgilendirdi.

Lavabo Seçimi Nasıl Olmalı?

Kullanım ortamına uygun en doğru lavaboyu seçerken ürün seçeneklerinin iyi bilinmesi gerekir. Alacağınız lavabo ve pisuvar, darbelere karşı dayanıklı ve kir tutmamalıdır. Ayrıca küçük alanlara sahip olan işletmeler mekânı ferah göstermek için farklı tasarımlar kullanabilir. Duvara monte edilen lavabolar, sütun ayaklı lavabolar ve küçük çaplı lavabolar dar alanların daha kullanışlı olmasını sağlayan tasarımların başında gelir. Özellikle duvara monte edilen modelin seçilmesi hem modern hem de kullanışlı görüntüsü ile son dönemin en trend ürünleri arasında yer alıyor. Bauzade kurucusu Emrah Özdemir işletmeler için önerilerini ise şu şekilde ifade ediyor:

Lavabo ve pisuvar seçerken öncelikle uzun süre hizmet verecek modellerin seçilmesi gerekir. Uzun yıllar kullanılan ürünlerin yıpranmaması için kaliteli malzemelerden yapılmış olmasına dikkat edilmelidir. Lavabolarda hijyenik koşullar sağlanmasında fonksiyonel ürünlerin tercih edilmesi son derece önemlidir. En ve boy ebatları iyi bir şekilde hesaplanarak kullanım ortamına göre ürünler seçilirse daha kullanışlı alanlar elde edilir. Ayrıca daha modern ve gösterişli lavabolara sahip olmak isteyenler, geniş alana sahiplerse çanak lavabo modellerinden birini tercih edebilirler. Farklı renk ve dokuya sahip olan çanak lavabolar mekâna şık ve estetik bir hava katar. Bunlara ek olarak, tercih edilecek tüm modellerin kir ve kireç tutmayan son teknoloji ile üretilmiş olması daha uzun süre temiz kalmasını sağlar.

Kullanışlı Lavabo Çeşitleri Nelerdir?

Lavabo seçerken ihtiyaca en uygun hizmet edecek modelin seçilmesi son derece önemlidir. Bu yüzden farklı tarz ve boyutları ile karşınıza çıkacak başlıca kullanışlı lavabo modelleri çanak lavabolar, tezgâhın üzerine yerleştirilmiş lavabo türüdür. Estetik bir görüntüsü vardır. En yaygın kullanılan çeşitlerden biri olan tezgâh altı lavabo ise tezgâhın altına yerleştirilir. Temizliği oldukça kolay bir modeldir. Mobilya uyumlu lavabolar, tezgâh üstü lavabolar, etajerli lavabolar gibi geniş ürün çeşitliliğine sahip modeller vardır. İşletmelerin de rahatlıkla tercih edebileceği bu modellerin kullanımı oldukça pratiktir. Ayrıca işletmelerin tuvalet alanlarında bulundurması gereken, engelliler için özel olarak temel ihtiyaçlarını kolay bir şekilde giderebilecekleri şekilde tasarlanmış lavabolarda çeşitler arasında yer alır.