Sosyal medyada İsmailağa cemaati üyesi İsmail Hünerlice'nin paylaştığı video, geniş yankı uyandırdı ve çeşitli tepkilere neden oldu.

PEYGAMBERİMİZLE GÖRÜŞME İDDİASI

Hünerlice, videoda, bir zuhurat yaşadığını ve bu esnada Hz. Muhammed ile görüştüğünü ileri sürdü. Bu iddiasını şu sözlerle dile getirdi: "Büyük bir alandayız ve Resulullah Efendimiz karşımızda duruyordu. Ona doğru ilerlerken..."

HZ. EBUBEKİR'LE KARŞILAŞMA

İsmail Hünerlice, Hz. Muhammed'e doğru yürürken, Hz. Ebubekir ile karşılaştığını belirtti. Hünerlice, bu anı şöyle anlattı:

Mersin'de kan donduran görüntü! Halayla terör örgütü PKK elebaşı Öcalan sloganları attı Mersin'de kan donduran görüntü! Halayla terör örgütü PKK elebaşı Öcalan sloganları attı

"Dünyadaki hiçbir insana benzemeyen Hz. Ebubekir'i gördüm. Zuhurat burada sona erdi. Gözlerimi tamamen açmadan önce, Hz. Ebubekir bana dönerek 'Huh' dedi ve bu nefesin serinliğini hissettim."

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Hünerlice'nin bu açıklamaları sosyal medyada geniş yankı buldu. Birçok kullanıcı, bu iddiaların dini duyguları istismar ettiğini öne sürerek tepki gösterdi.

Editör: İsa Aslantaş