Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Süper Lig'de kalan 8 maçın tamamını kazanacaklarını ve şampiyon olacaklarını söyledi. Kartal, Galatasaray deplasmanı da dahil olmak üzere tüm rakiplerini yenmeye odaklandıklarını ve zirveye çıkmak için kararlı olduklarını vurguladı.

"ŞU ANDA TEK TEMSİLCİ FENERBAHÇE"

Kartal, Süper Kupa finalinin Avrupa maçı öncesinde oynatılmasına da tepki gösterdi. Türkiye'yi tek temsil eden takımın Fenerbahçe olduğunu ve ülke puanı için bu maçın önemini hatırlatan Kartal, "Anlamış değilim, Süper Kupa maçı neden Avrupa maçı öncesinde oynatılıyor? Sonuç olarak bu bir milli maç gibidir, ülke puanı için önemlidir." dedi.

Icardi, Fenerbahçeli Oyuncuları Neden Alkışladı? Açıklama yaptı Icardi, Fenerbahçeli Oyuncuları Neden Alkışladı? Açıklama yaptı

"8 MAÇIN 8'İNİ DE KAZANACAĞIZ"

Ligde zirve takibi yapan Fenerbahçe'nin kalan 8 maçını da kazanarak şampiyonluğa ulaşacağına inanan Kartal, "Herkesin bir hesabı var, Allah'ın da var. Biz kendimize inanıyoruz. Sezon sonunda biz şampiyon olacağız. Hiç kimsenin puan kaybetmesine de ihtiyacımız yok, 8 maçın 8'ini de kazanarak şampiyon olacağız." ifadelerini kullandı.

"SAHADA YAŞANANLARA TEPKİ GÖSTERDİ"

Süper Kupa finalinde Trabzonsporlu taraftarların sahaya girmesi ve çıkan arbedelere de değinen Kartal, olayları kınadı. Maç boyunca yabancı maddeye maruz kaldığını ancak rol yapmadığını ve maçı provoke etmediğini belirten Kartal, "Maçın başından sonuna kadar vücuduma yabancı madde yedim ama hiç rol yapmadım, maçı provoke etmedim. Kafam yarıldı deyip ayılıp bayılabilirdim, böyle bir adam değilim. Maç oynansın diyerek mücadeleye devam ettim." dedi.

"OĞLUM EMRE'Yİ 5-6 KİŞİ AYAĞA DÜŞÜRDÜ"

Oğlu Emre'nin de olaylarda darp edildiğini ve 6 sayfalık darp raporu aldığını açıklayan Kartal, "Oğlum Emre'yi 5-6 kişi araya aldı. 6 sayfalık darp raporu var oğlumun. Bir gün hastanede kaldı benim oğlum. En fazla darp edilen oğlumdu. Bir baba olarak düştüğümüz durumu düşünebiliyor musunuz?" diye konuştu.

"YILLAR ÖNCE KURŞUNLANDIM, BU SENE DE..."

Yıllar önce şampiyonluğa giderken kurşunlandığını ve şampiyonluğun ellerinden gittiğini hatırlatan Kartal, Trabzon'da yaşananlara da hayret ettiğini söyledi. Kartal, "Yıllar önce şampiyonluğa gidiyorum, kurşunlanıyorum ve şampiyonluğumuz gidiyor elimizden. Bu sene de aynı şekilde Trabzon'da yaşananlara hayret ediyorum." dedi.