İstanbul'da deprem firarisi Ömer Faruk Özçelik silahlı saldırıda hayatını kaybetti İstanbul'da deprem firarisi Ömer Faruk Özçelik silahlı saldırıda hayatını kaybetti

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Büyükşehir Belediyesine ait tesislerde İsrail destekçisi ürünlerin satışının ve dağıtımının yasaklandığını duyurdu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN İSRAİL'E TEPKİSİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, İsrail'in Filistin'deki saldırı ve soykırımına sessiz kalmadı.

Başkan Hayrettin Güngör'ün sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesine ait tesislerde İsrail destekçisi ürünlerin satışının yasaklandığı belirtildi.

Paylaşımda, "Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine ait tesislerde Gazze'deki soykırıma sessiz kalan, destek veren kuruluşların ürünlerinin satışı yasaklanmıştır. Filistin halkının yanındayız" ifadelerine yer verildi.

hayrettin-gungor-boykot-aciklamasi

DİĞER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNİN BENZER KARARLARI

Ayrıca, Trabzon, Bursa, Gaziantep, Ordu ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyeleri de İsrail'i destekleyen markaların işletmelerinde satışını durdurduklarını duyurarak benzer bir adım attılar.

Bu gelişmeler, İsrail-Filistin sorununa dikkat çekmek ve destek veren kuruluşları boykot etmek amacıyla atılan önemli adımlar olarak öne çıkıyor.