Şehit Selçuk Paker'in Annesinden İmamoğlu'na Tepki: "Reklam Malzemesi Olmasını İstemiyorum"

İstanbul Ümraniye'de bulunan Şehit Selçuk Paker Camii'nin adının değiştirilerek seçim kampanyası için billboardlarda kullanıldığı iddiasıyla, şehit Paker'in annesi Sevgi Daşdemir, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na sert tepki gösterdi.

Caminin İnşa Süreci ve Ad Değişikliği İddiası

Cami arazisinin bir vakıf tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağışlandığı ve inşaatın Kadir Topbaş döneminde başladığı belirtilen haberde, Şehit Selçuk Paker'in Ümraniye şehidi olması nedeniyle camiye isminin verildiği ifade edildi. Ancak Sevgi Daşdemir, caminin adının değiştirilerek seçim kampanyasında kullanıldığını ileri sürdü.

"Benim Çocuğum Reklam Malzemesi Değil"

Sevgi Daşdemir, Şehit Selçuk Paker Camii'nin isminin seçim yaklaşırken billboardlarda kullanılmasını eleştirerek, "Benim çocuğum reklam malzemesi değil" dedi. Daşdemir, caminin adının Ümraniye Müftüsü Muharrem Gül tarafından belirlendiğini ve Üç sene önce ibadete açılan caminin o dönem gündeme getirilmediğini belirtti.

CHP’li Yazgan’dan 24 Temmuz Basın Bayramı’nda yerel basın için yasa teklifi CHP’li Yazgan’dan 24 Temmuz Basın Bayramı’nda yerel basın için yasa teklifi

"Ben Evladımı Tabuta Sığdıramadım"

Şehit Selçuk Paker'in annesi, oğlunun 2016 yılında Diyarbakır Sur ilçesinde şehit düştüğünü hatırlatarak, "Ben evladımı tabuta sığdıramadım. Bu güne kadar bir tane bile şehidin ismini anmayan dört ay önce Halkların Demokratik Partisi bez parçaları altında Van’da ve farklı yerlerde miting yapan Ekrem İmamoğlu’nun bu gün nereden aklına geldi Şehit Selçuk Paker Camii’ni açmak?" şeklinde tepkisini dile getirdi.

"Billboardların Toplanmasını İstiyorum"

Sevgi Daşdemir, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni arayarak rahatsızlığını ilettiğini ancak billboardların toplatılamayacağının kendisine bildirildiğini söyledi. Daşdemir, İmamoğlu'na seslenerek, "Nasıl böyle billboardlar asıyorsunuz? Benden izin aldınız mı?" diye sordu ve billboardların toplanmasını talep etti.

Editör: Haber Editörü