İstanbul'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutlamaları
Dev Türk Bayrakları Köprülere Asıldı
İstanbul’da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla köprülere dev Türk bayrakları asıldı. Özellikle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne asılan dev bayrak, havadan görüntülenerek dikkat çekti.

Anma Törenleri ve Bayrak Asma Etkinliği
FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin 8. yıl dönümünde, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, İstanbul Valiliği ve 15 Temmuz Derneği işbirliğiyle İstanbul'daki köprülere Türk bayrakları asıldı. 15 Temmuz Hafıza Müzesi önünde toplanan katılımcılar, yürüyerek 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne geldi ve burada bir bayrak asma töreni düzenlendi. Törene, İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt, 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç ve şehit yakınları katıldı.

Bakan Kurum duyurdu: TOKİ taksitlerinde yüzde 50 ödeme kolaylığı Bakan Kurum duyurdu: TOKİ taksitlerinde yüzde 50 ödeme kolaylığı

5 Köprüde Dev Bayraklar
Bu yıl ilk kez, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün yanı sıra Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü ve 1915 Çanakkale Köprüsü'ne de dev Türk bayrakları asıldı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne Türk bayrağı ile birlikte "Türkiye aşkına" ve "Vatan, millet aşkına" yazılı afişler de yerleştirildi.

"Bayrağımız Bağımsızlık Sembolümüzdür"
15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç, bu yıl beş köprüye dev Türk bayrakları asılacağını belirtti. Turunç, “15 Temmuz hain darbe girişiminin 8’inci yılını geride bırakıyoruz. Milletimizin ve devlet kurumlarımızın duyarlılığıyla, geçmiş yıllarda olduğu gibi şehitlerimizi anarak, gazilerimizi hatırlayarak, milletimizin bekası ve devletimizin geleceği noktasında Türk milleti olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmenin bilincinde yolumuza devam ediyoruz. O günü unutmamak ve unutturmamak adına birçok etkinlik düzenleniyor” dedi.

Şehit Yakınlarının Gururu
Törene katılan şehit yakını Rahşan Sertbaş, “Çok gururlu ve mutluyuz” derken, bir diğer şehit yakını Erhan Dündar ise, “Vatan sağ olsun, millet sağ olsun. Bayrağımız dalgalanacak. Vatan hainlerine fırsat vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz Hazırlığı

Editör: Haber Editörü