Akaryakıt fiyatlarındaki ardı ardına gelen artışların ardından, İstanbul'da ulaşım ücretlerine ilişkin tartışmalar sona erdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından düzenlenen toplantıda alınan kararla taksi, minibüs ve otobüs ücretlerine yüzde 51,5 oranında zam yapıldı.

İşte bu büyük zammın ardından güncellenen fiyatlar ve detaylar:

Taksi Ücretleri:

  • Taksi bindi-indi ücreti 40 TL'den 70 TL'ye yükseltildi.
  • Taksimetre açılış ücreti 19,17 TL olarak belirlendi.

Toplu Ulaşım Abonmanları:

  • Aylık abonman ücreti 777 TL'den 1.177 TL'ye çıkarıldı.
  • Öğrenci abonmanı ücreti 140 TL'den 212 TL'ye yükseltildi.

Bilet Ücretleri:

  • Tam bilet ücreti 9,90 TL'den 15 TL'ye çıkarıldı.
  • Öğrenci bilet ücreti 4,83 TL'den 7,31 TL'ye yükseltildi.

taksi-otobus-minibus-istanbulda-toplu-ulasima-buyuk-zam

Şeytan duymasın üzülür! Dolandırıcıların yeni tuzağı evlilik Şeytan duymasın üzülür! Dolandırıcıların yeni tuzağı evlilik

Bu önemli zam kararı, İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısının bugünkü oturumunda alındı. Toplantıda, İstanbul'daki toplu ulaşım araçları için önerilen zam teklifleri üzerine görüşmeler gerçekleştirildi.

İlgili toplantıda taksiciler yüzde 100, personel servisi esnafı yüzde 200, okul servisi esnafı yüzde 82, Dentur Avrasya yüzde 101 ve Turyol yüzde 65 oranında zam taleplerini iletmıştı. Bu talepler doğrultusunda alınan karar, İstanbul'un toplu ulaşım ücretlerine yansıdı.

İstanbul'da yapılan bu önemli toplantının ardından taksi, minibüs ve otobüs ücretlerine yüzde 51,5 oranında zam yapıldığı açıklandı.

Bu zamın şehir içi ulaşım maliyetlerini nasıl etkileyeceği ve vatandaşların tepkisi merak konusu olmaya devam ediyor.