Türkiye'de Mart 2024 yerel seçimlerine sayılı günler kala, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayıyla ilgili yaptığı "duyunca çok şaşıracaksınız" açıklaması büyük bir merak konusu haline geldi.

Akşener'in bu sürpriz adayın kim olabileceği konusundaki ipucu, siyaset kulislerini hareketlendirdi.

Bilindiği gibi, Meral Akşener, katıldığı bir televizyon programında "Blöf yapmıyoruz. 81 ilde kendi adaylarımızla seçime gireceğiz" demiş ve İstanbul için "İstanbul adayımız Buğra Kavuncu olabilir de olmayabilir de. Başka adaylarımız da var İstanbul’la ilgili. Yani eğer ortak bir karar verebilirsek o kişiye ilişkin. Özellikle bir arkadaşımıza çok şaşıracaksınız" açıklamasını yapmıştı.

Yeniden Refah Partisi'nin istekleri ortaya çıktı: Fatih Erbakan'dan önemli açıklamalar Yeniden Refah Partisi'nin istekleri ortaya çıktı: Fatih Erbakan'dan önemli açıklamalar

Şimdi ise CHP'li eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen'in iddiası gündemde. Sevigen'e göre, Akşener'in "çok şaşıracaksınız" dediği sürpriz aday, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce olabilir.

Sevigen, Muharrem İnce'nin İstanbul'da İYİ Parti ile ittifak yapma teklifi üzerine görüşmelerin başladığını iddia ediyor.

muharrem-ince-istanbulda-aday-mi

Sevigen'in sözleri şu şekilde:

“Abartmıyorum. Şu an aklıma geldi ama inşallah olmaz. Meral Hanım böyle iki ileri davranıyorsa çok üzülürüm. Son dönem Muharrem Bey'le görüştüler. İstanbul'da ittifak yapalım diyorlar. İstanbul'da ittifak yapacaksa İYİ Parti ve Memleket Partisi, 'Çok şaşıracaksınız' dediği aday bana göre Muharrem İnce'dir.”

Mart 2024 yerel seçimlerine kadar bu iddianın ne kadar doğru olduğunu görmek için siyasi arenada büyük bir bekleyiş yaşanıyor.

İstanbul'un seçim sonuçlarına etki edecek bu gelişme, Türkiye siyasetinde önemli bir dönüm noktası olabilir.