1 Mart gecesi İstanbul Eyüpsultan'da meydana gelen ve Oğuz Murat Aci'nin hayatını kaybetmesine neden olan kazada ehliyetsiz sürücü Timur Cihantimur, olay yerinden kaçmıştı. Kaza sonrası Timur Cihantimur'un annesi yazar Eylem Tok, oğlunu ABD'ye kaçırmıştı. Bu olay Türkiye'yi sarsmış ve kamuoyunda büyük tepki çekmişti.

SAVCILIK YAKALAMA KARARI ÇIKARDI, BABA YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI ALDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, firari Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur için yakalama kararı çıkardı. Baba Bülent Cihantimur'a ise yurt dışına çıkış yasağı konuldu. Eylem Tok ve oğlunu havalimanına götüren kadın çalışan ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ANNE VE OĞLU NEW YORK'TA GÜLÜMSEYEREK GÖRÜNTÜLENDİ!

Ölümlü kazanın ardından önce Mısır'a oradan da ABD'ye kaçan anne ve oğlu, New York sokaklarında görüntülendi. Görüntülerde Eylem Tok ve oğlunun gülümsediği anlar dikkat çekti ve tepkilere yol açtı.

TUTUKLANAN ÇALIŞAN TAHLİYE EDİLDİ! BABA ÖFKELİ: "MADEM SUÇLUYDU NEDEN SALDINIZ?"

Bülent Cihantimur'un işyerinde çalışan kurumsal iletişim uzmanı Ayşe Ceren Saltoğlu, o gece anne ve oğlu havalimanına götüren kişiydi. Saltoğlu, 12 Mart 2024 yılında "suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ancak İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği, Ayşe Ceren Saltoğlu'nun tahliyesine karar verdi. Bu karar, Oğuz Murat Aci'nin babası Özer Aci'nin öfkesine yol açtı. Özer Aci, tahliye kararına isyan ederek, "Madem suçluydu içeri aldınız, şimdi niye bıraktınız?" dedi.

ACILI BABA: "GELİP ADALETE TESLİM OLSUNLAR, YÜREĞİMİZE BİR NEBZE SU SERPİLSİN!"

Oğlunu kaybeden acılı baba Özer Aci, Hürriyet'e konuşarak öfkesini ve üzüntüsünü dile getirdi. Aci, "Hayatlarına hiçbir şey olmamış gibi nasıl devam edebiliyorlar?" diye sorarak, Eylem Tok ve Timur Cihantimur'dan adalete teslim olmalarını istedi.

Çetin Doğan tahliye oldu: Af değil, anayasanın gereği Çetin Doğan tahliye oldu: Af değil, anayasanın gereği

PEKİ BU OLAYDAN SONRA NE OLACAK?

Eylem Tok ve Timur Cihantimur'un ABD'de yakalanıp Türkiye'ye getirilmesi ve yargılanması bekleniyor. Ayşe Ceren Saltoğlu'nun tahliye kararı ise tartışma konusu olmaya devam ediyor. Oğuz Murat Aci'nin ailesi ise adalet yerini bulsun istiyor.