İHA'nın aktardığı habere göre; Kars'ta bulunan Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde yaşanan çoban krizi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne taşındı.

İŞKUR aracılığıyla alınan çoban adaylarının mülakatta elenmesi, tepkilere yol açtı.

MÜLAKATTA TARİH VE COĞRAFYA SORULARI SORULDU

Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi'ne çoban olarak alınacak personeller için yapılan İŞKUR mülakatında ilginç bir durum yaşandı.

Mülakata giren adaylara, "Kars'ın ilk belediye başkanı kim?" ve "Aras Nehri nereden doğuyor?" gibi tarih ve coğrafya soruları soruldu.

Adana'dan yürekleri dağlayan haber: Anne ve bebeği can verdi Adana'dan yürekleri dağlayan haber: Anne ve bebeği can verdi

Bu soruları cevaplayamayan adaylar ise elendi.

Uni Mulakat

CHP MİLLETVEKİLİ MECLİSTE KONUYU GÜNDEME TAŞIDI

Yaşanan durum, CHP Kars Milletvekili İnan Akgün Alp tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gündeme getirildi. Alp, mülakatta sorulan soruların çobanlık göreviyle alakasız olduğunu ve adayların elenmesinin haksızlık olduğunu savundu.

KRİZ NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?

Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi'ndeki çoban krizi ne zaman çözüleceği ise bilinmiyor. Üniversite yönetimi konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, İŞKUR aracılığıyla alınacak çobanların ne kadar süreyle çalışacağı da belirsizliğini koruyor.

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SESSİZLİĞİNİ KORUYOR

Yaşanan kriz karşısında Kafkas Üniversitesi yönetimi sessizliğini korumayı tercih ediyor. Konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmaması ve çözüm üretilmemesi, tepkileri daha da artırıyor.

Editör: İsa Aslantaş