Sakarya'nın Pamukova ilçesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda, kaçan bir şahsı yakalamak için polis ekipleri tarafından başlatılan kovalamacaya, motokurye Özer Çot da dahil oldu.

Yaşanan olayda şahıs, önce araçla ardından ise yaya olarak kaçmaya çalışırken, motosikletli kurye Özer Çot, polisi de arkasına alarak şahsın peşine düştü ve kısa süre sonra şahıs yakalandı.

KOVALAMACA KAMERALARA YANSIDI

Sokakta yaşanan kovalamaca, bir işletmenin güvenlik kamerasına da yansıdı. Görüntülerde hızla kaçan şahsın peşinde gelen polis görerek motosiklete binen Özer Çot'un polisle birlikte şahsın peşine düştüğü anlar yer aldı.

"POLİSİN İHTARINA UYMAYAN ŞAHSI YAKALAMAK İÇİN YARDIM ETMEK İSTEDİM"

Yaşanan olayı anlatan Özer Çot, "Şahıs, polisin ihtarına uymamış. Dükkanımızın önünden aşağıya doğru kaçmaya çalıştığı esnada düştü. Bizde gördük ama ne olduğunu anlamadık. Polisi görünce yardım etmek istedim, motosikletim ile birlikte şahsın peşine gittik. Ve daha sonrasında polisler şahsı yakaladı" ifadelerine yer verdi.

Eurovision Şampiyonu Nemo’dan Bahçeli'yi Kızdıracak Türkiye Mesajı Eurovision Şampiyonu Nemo’dan Bahçeli'yi Kızdıracak Türkiye Mesajı

CESUR MOTOKURYENİN KAHRAMANLIK HİKAYESİ SOSYAL MEDYADA TAKDİR TOPLADI

Haber, sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Özer Çot'un cesur davranışı ve polislere olan desteği birçok kişi tarafından takdir edildi. Sosyal medya kullanıcıları, Çot'a "Kahraman kurye", "Cesur yürek" gibi yorumlar yaptılar.