Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Kahramanmaraş için yüreklere su serpen bir açıklama yaparak gökgürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu. İşte meteorolojik görünüm ve detaylar:

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu olduğu gözlemleniyor. Ayrıca, Mersin'in doğusu, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay'ın kıyı kesimleri ile ilk saatlerde Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yerel sağanak yağış ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlarla etkileneceği tahmin ediliyor.

Kahramanmaraş'ta feci kaza! İşçi servisi devrildi: Yaralılar var Kahramanmaraş'ta feci kaza! İşçi servisi devrildi: Yaralılar var

meteoroloji-yagmur-uyarisi

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklığının 1 ila 3 derece azalması bekleniyor. Bu durum, bölgedeki hava koşullarının değişimine işaret ediyor.

RÜZGAR DURUMU

Rüzgarın genellikle güney yönlerden hafif esmesi bekleniyor, ancak ara sıra orta kuvvette rüzgarlar da görülebilir. Rüzgar koşulları da dikkate alınmalıdır.

Kahramanmaraş ve çevresinde gökgürültülü sağanak yağışların etkili olabileceği bu hava koşullarında, vatandaşların dikkatli olmaları ve gerekli tedbirleri almaları önemlidir. MGM'nin uyarılarını takip etmek ve güvende kalmak için gereken önlemleri almak her zaman önemlidir.

meteoroloji-hava-durumu

Editör: İsa Aslantaş