Kahramanmaraş Valiliği, Kahramanmaraş genelinde 2 gün süren sağanak yağışın bu akşamda süreceğini bildirerek vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Kahramanmaraş Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada özellikle Çağlayancerit İlçesi’nde yıllık yağış ortalamasının üzerinde yağışın düştüğüne dikkat çekilirken, Büyükşehir Belediyesi ve AFAD başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşların tüm imkanlarının seferber edildiği belirtildi.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TÜİK'ten müjde: Kahramanmaraş'ın bu ilçesi artık il olacak! TÜİK'ten müjde: Kahramanmaraş'ın bu ilçesi artık il olacak!

“Kahramanmaraş'ta uzun yıllar Aralık ayı toplam yağış ortalaması metrekareye 130.6 kg iken Çağlayancerit İlçemize 24 saatte metrekareye 143.9 kg yağış düştü. Yine son 24 saatte Türkiye genelinde en çok yağış Çağlayancerit İlçemizde meydana geldi. Kahramanmaraş genelinde şiddetli yağış sonrası Büyükşehir Belediyemiz ve AFAD başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarımız tarafından tüm imkânlar seferber edilmiştir. İlimiz genelinde yağışların akşam saatlerine kadar devam etmesi beklenmektedir. Vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmalarını önemle istirham ediyorum.”